Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 9 stycznia 2015

Prezydent: Żegnam Józefa Oleksego serdeczną myślą

Wypowiedź Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Józef Oleksy był ważną postacią, która z jednej strony sama zmieniała rzeczywistość w ramach polskiej wolności, a z drugiej strony sama sobą ilustrowała wielki proces przemiany - powiedział w piątek Prezydent RP Bronisław Komorowski.

 

Prezydent przypomniał wizytę Józefa Oleksego w Pałacu Prezydenckim przy okazji uroczystości związanych z rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 r. - 25. rocznicą polskiej wolności.  Jak wspomniał, już wówczas widać było, że Józef Oleksy był człowiekiem chorym, walczył ze słabościami. - Pomyślałem sobie, że przecież także jest ważną cząstką tego 25-lecia i ciekawą częścią naszej historii – powiedział dziennikarzom Bronisław Komorowski.


 

 


- Józef Oleksy był ważną postacią, która z jednej strony sama zmieniała rzeczywistość polską w ramach naszej polskiej wolności, a z drugiej strony sama sobą ilustrowała wielki proces przemiany, który dokonywał się w Polsce, dokonywał się w sercach, poglądach każdego Polaka, także ludzi polskiej lewicy - dodał.


- Dlatego dzisiaj żegnam go serdeczną myślą, żegnam go dobrą myślą, bo był człowiekiem, który budził dobre myśli, dobre skojarzenia, dobre uczucia. Sam był pozbawiony takiej ostrości, brutalności, która często w polityce występuje – zaznaczył prezydent.

 

Poleć znajomemu