Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 9 grudnia 2014

Z premierem Turcji o relacjach dwustronnych i Ukrainie

  |   Prezydent RP Bronisław Komorowski przyjął w Belwederze Premiera Republiki Turcji Ahmeta Davutoğlu Prezydent RP Bronisław Komorowski przyjął w Belwederze Premiera Republiki Turcji Ahmeta Davutoğlu Prezydent RP Bronisław Komorowski przyjął w Belwederze Premiera Republiki Turcji Ahmeta Davutoğlu

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski przyjął we wtorek w Belwederze Premiera Republiki Turcji Ahmeta Davutoğlu. Obaj rozmówcy wysoko ocenili obchody 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Turcją w 2014 r., zainaugurowane podczas wizyty Prezydenta Bronisława Komorowskiego w Turcji w marcu br.

 

Omówiono stan i perspektywy rozwoju współpracy polsko-tureckiej. Prezydent RP wyraził zadowolenie ze zniesienia przez Turcję obowiązku wizowego dla obywateli polskich, podkreślając, że przyczyni się to do dalszego zacieśnienia relacji między naszymi krajami, intensyfikacji kontaktów międzyludzkich i współpracy gospodarczej.

 

Rozmowa dotyczyła także sytuacji na Ukrainie. Omówiono też rozwój wydarzeń w państwach Partnerstwa Wschodniego. Zgodzono się co do potrzeby pełnej realizacji postanowień Szczytu NATO w Newport, zwłaszcza w świetle agresywnej polityki Rosji w regionie na wschód od granic Sojuszu.
 

Poleć znajomemu