Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 8 grudnia 2014

Koncert kolęd dedykowany „Szlachetnej Paczce”

  |   Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim Koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim odbył się w poniedziałek wyjątkowy koncert kolędowy z udziałem Pary Prezydenckiej i polskich artystów. Koncert, który od lat tradycyjnie poświęcony jest wybranemu celowi społecznemu, w tym roku po raz kolejny dedykowany był akcji „Szlachetna Paczka”. Wśród zaproszonych na kolędowy wieczór artystów znaleźli się: Irena Santor, Maryla Rodowicz, Kayah z Krzysztofem Zalewskim, Ania Rusowicz, Stanisław Soyka, Budka Suflera. Gośćmi koncertu byli wolontariusze oraz rodziny „Szlachetnej Paczki”, a także dzieci z całej Polski.

 

Para Prezydencka, jak co roku, zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego grono artystów i licznych gości na wyjątkowy koncert kolędowy. Tradycyjnie już, wydarzenie to poświęcone jest zawsze wybranemu społecznemu celowi. W tym roku, po raz kolejny, przedświąteczne spotkanie w Pałacu zadedykowane zostało „Szlachetnej Paczce” - ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy, w której wsparcie od 5 lat aktywnie angażuje się Para Prezydencka.

 

W świątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką, zespołem „Szlachetnej paczki” oraz dziećmi z całej Polski, udział wzięli wyjątkowi artyści: Irena Santor, Maryla Rodowicz, Kayah z Krzysztofem Zalewskim, Ania Rusowicz, Stanisław Soyka, Budka Suflera. Goście zgromadzeniu w Pałacu mieli okazję usłyszeć w ich wykonaniu najpiękniejsze polskie kolędy – w tym zaśpiewaną wspólnie przez wszystkie gwiazdy oraz Parę Prezydencką i gości kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.

 

W zeszłorocznej edycji paczki otrzymało ponad 16 tysięcy rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

 

Zobacz także: Prezydent: Uczmy się dzielić z innymi W tym roku Szlachetna Paczka obejmie pomocą ponad 19 tys. domów. Do tegorocznej akcji można dołączyć na kilka sposobów, m.in.:

  • przygotowując Paczkę – do 13 grudnia, na www.szlachetnapaczka.pl można wybrać jedną z potrzebujących rodzin i przygotować dla niej wyjątkową paczkę na Boże Narodzenie – paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy;
  • Równie ważna jest pomoc finansowa – cegiełki na rzecz Szlachetnej Paczki można kupować dłużej, aż do Świąt. Wpłacając dowolną kwotę na konto podane na stronie www.szlachetnapaczka.pl/wplac lub wysyłając specjalnego SMSa na podany na stronie numer.

Emisja koncertu kolęd z Pałacu Prezydenckiego odbędzie się w TVP1, w Wigilię 24 grudnia, o godz. 18:00.

 

Poleć znajomemu