Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 16 listopada 2014

Para prezydencka głosowała w wyborach samorządowych

  |   Para prezydencka głosowała w wyborach samorządowych Para prezydencka głosowała w wyborach samorządowych Para prezydencka głosowała w wyborach samorządowych Para prezydencka głosowała w wyborach samorządowych Para prezydencka głosowała w wyborach samorządowych

W niedzielę w południe Bronisław i Anna Komorowscy oddali głos w wyborach samorządowych. Prezydent zachęcał do wzięcia udziału w wyborach i przypomniał, że z prawa wyborczego można skorzystać do godziny 21.

 

- Chciałbym bardzo zachęcić perspektywą prostą, perspektywą tego, że jutro obudzimy się z nowymi władzami samorządowymi, które będą decydowały o tym, jak się nam mieszka, jak się nam żyje na naszej ulicy, w naszej dzielnicy, w naszej miejscowości, w naszym powiecie i w naszym województwie - powiedział Bronisław Komorowski.

 

- Coraz bardziej odczuwamy wagę tych wyborów i jest coraz wyższa frekwencja. Pewnie stu procent nie osiągniemy, ale ambitne zamiary warto mieć. Zachęcam do głosowania - podkreślił prezydent.

 

Przypomniał, że 2015 r. będzie rokiem 25-lecia polskiej samorządności i polskiego samorządu. - Upłynie 25 lat od ustawy sejmowej, która przekształciła ustrój Polski tak dogłębnie, bo właśnie na tym polegała wielka reforma samorządowa, której pozytywne skutki odczuwamy - powiedział Bronisław Komorowski.

Zobacz także: Prezydent: Mamy głos, mamy wybór!

 

Para prezydencka oddała głos w wyborach samorządowych w komisji wyborczej w warszawskim liceum im. Stefana Batorego. (PAP)
 

Poleć znajomemu