Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 6 listopada 2014

O bezpieczeństwie z nową szefową unijnej dyplomacji

  |   Spotkanie prezydenta z nową szefową unijnej dyplomacji Federiką Mogherini Spotkanie prezydenta z nową szefową unijnej dyplomacji Federiką Mogherini Spotkanie prezydenta z nową szefową unijnej dyplomacji Federiką Mogherini Spotkanie prezydenta z nową szefową unijnej dyplomacji Federiką Mogherini Spotkanie prezydenta z nową szefową unijnej dyplomacji Federiką Mogherini Spotkanie prezydenta z nową szefową unijnej dyplomacji Federiką Mogherini Spotkanie prezydenta z nową szefową unijnej dyplomacji Federiką Mogherini Spotkanie prezydenta z nową szefową unijnej dyplomacji Federiką Mogherini Spotkanie prezydenta z nową szefową unijnej dyplomacji Federiką Mogherini

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w czwartek z nową szefową dyplomacji Unii Europejskiej Federiką Mogherini. Rozmawiał z nią m.in. o europejskiej, wspólnotowej polityce bezpieczeństwa i obrony.

 

W rozmowie z dziennikarzami w Sejmie Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że Mogherini przygotowuje na przyszyły rok szczyt UE poświęcony kwestiom unijnej polityki obrony. - To będzie okazja do przeglądu sytuacji bezpieczeństwa w otoczeniu UE, jak i do postawienia kwestii uruchomienia procesu budowania europejskiej, wspólnotowej polityki bezpieczeństwa i obrony - ocenił prezydent.

 

Na szczycie w 2015 roku - według Bronisława Komorowskiego - należy też podjąć kwestię nowelizacji europejskiej strategii bezpieczeństwa, która obowiązuje od 2003 roku. - W tym czasie wiele się zmieniło w zakresie środowiska bezpieczeństwa. To powinno znaleźć odbicie w nowych zapisach - podkreślił prezydent.- Do tego bardzo serdecznie zachęcałem wysoką przedstawiciel - dodał.

 

Nowa szefowa unijnej dyplomacji Włoszka Federica Mogherini złożyła w czwartek oficjalną wizytę w Warszawie. Jest to jej pierwsza podróż po objęciu urzędu. (PAP)

Poleć znajomemu