Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 20 października 2014

"Dąb Wolności" w ogrodach Belwederu

  |   "Dąb Wolności" w Belwederze "Dąb Wolności" w Belwederze "Dąb Wolności" w Belwederze "Dąb Wolności" w Belwederze "Dąb Wolności" w Belwederze "Dąb Wolności" w Belwederze

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Szef Kancelarii Prezydenta RP oraz Ministrowie i Doradcy w Kancelarii Prezydenta zasadzili w poniedziałek przed Belwederem "Dąb Wolności", upamiętniający 25. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności w wyborach 4 czerwca 1989 roku oraz demokratyczne przemiany w kraju i na świecie. 

 

Inicjatywa sadzenia „Dębów Wolności” jest realizowana w 2014 roku w całym kraju przez Kancelarię Prezydenta RP oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

 

„Dęby Wolności” sadzone są w miejscach ważnych dla lokalnych społeczności, w miejscach pamięci o walce za Ojczyznę i bohaterstwie Polaków, a także w przestrzeni publicznej służącej mieszkańcom i turystom. Przesłaniem akcji pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego jest promowanie 25. rocznicy historycznych wydarzeń – świętowania i radości, ale także zachęcenie do pogłębionej refleksji nad odzyskaną wówczas wolnością.
 

Poleć znajomemu