Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 15 września 2014

Prezydent desygnował Ewę Kopacz na premiera

  |   Prezydent desygnował Ewę Kopacz na premiera Prezydent desygnował Ewę Kopacz na premiera Prezydent desygnował Ewę Kopacz na premiera Prezydent desygnował Ewę Kopacz na premiera Prezydent desygnował Ewę Kopacz na premiera Prezydent desygnował Ewę Kopacz na premiera Prezydent desygnował Ewę Kopacz na premiera Prezydent desygnował Ewę Kopacz na premiera

Prezydent Bronisław Komorowski powierzył w poniedziałek Ewie Kopacz misję tworzenia rządu. Wcześniej prezydent spotkał się z marszałek Kopacz w Belwederze. Nowy gabinet ma zostać powołany 22 września.

 

Po desygnowaniu Bronisław Komorowski życzył Ewie Kopacz wytrwałości, cierpliwości i umiejętności na tym niełatwym etapie formowania nowego rządu. - To jest trudny czas, trudne zadanie i jestem pewien, że pani marszałek sobie z tym poradzi wykorzystując także umiejętności, nabyte w parlamencie, kierowania parlamentem - powiedział prezydent. - Jak ktoś sobie radzi z parlamentem, to poradzi sobie pewnie z rządem - dodał.

 

Wcześniej w Belwederze Bronisław Komorowski i Ewa Kopacz rozmawiali o kwestiach związanych z bezpieczeństwem i obronnością kraju w kontekście sytuacji za wschodnią granicą. W najbliższych dniach rozmowy będą kontynuowane.

 

Zobacz także: Prezydent przyjął dymisję Rady Ministrów Bronisław Komorowski przyjął dymisję rządu Donalda Tuska 11 września. Zgodnie z konstytucją od tego momentu są dwa tygodnie na powołanie nowego gabinetu; po powołaniu nowy prezes Rady Ministrów ma 14 dni na wygłoszenie expose i uzyskanie wotum zaufania w Sejmie. (inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu