Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 30 sierpnia 2014

"Polska szarża odniosła gigantyczny sukces"

Wypowiedź Prezydenta RP dla mediów

- Polska szarża odniosła dzisiaj gigantyczny sukces - tak prezydent Bronisław Komorowski skomentował w sobotę wieczorem wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. To oznacza nie tylko ogromne uznanie dla polskiej pozycji, ale też zwiększenie polskich możliwości - podkreślił.

 

Prezydent spotkał się z dziennikarzami po zwycięstwie biało-czerwonych na Stadionie Narodowym w Warszawie - Polacy pokonali Serbów 3:0 w meczu otwarcia mistrzostw świata siatkarzy.

 

Bronisław Komorowski podkreślił, że sobota to niebywały dzień zwycięskiej polskiej szarży.

 

- Wygraliśmy i ten mecz tu na Stadionie Narodowym w Warszawie, piękny mecz w piłkę siatkową w ramach mistrzostw świata, ale także wygraliśmy na arenie międzynarodowej nie tylko prestiżowe, ale i bardzo ważne stanowisko przewodniczącego Rady, co oznacza ogromne nie tylko uznanie dla polskich dokonań i polskiej pozycji w świecie europejskim, w świecie Zachodu, ale również oznacza to zwiększenie polskich możliwości - zaznaczył Bronisław Komorowski.

 

 

Prezydent był pytany przez dziennikarzy, kto będzie nowym premierem. - To przewiduje konstytucja, są normalne reguły, które będą przestrzegane - odpowiedział Bronisław Komorowski.

 

Prezydent dodał, że to zależy od momentu złożenia dymisji obecnego rządu, ale także od normalnego trybu konsultacji. - Przecież chodzi o to, aby zmiana, która jest rzeczą normalną w demokracji, szczególnie w takiej sytuacji, jaką jest gigantyczna wygrana na arenie UE, mogła przynosić dobre owoce, ale także nie oznaczała jakichś poważnych kłopotów, perturbacji, destabilizacji sytuacji w kraju - podkreślił prezydent.

 

- Od tego jest konstytucja, od tego jest także prezydent - podsumował Bronisław Komorowski.

 (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu