Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 15 sierpnia 2014

Para Prezydencka na inauguracji festiwalu „Chopin i jego Europa”

  |   Inauguracja festiwalu „Chopin i jego Europa” Inauguracja festiwalu „Chopin i jego Europa” Inauguracja festiwalu „Chopin i jego Europa” Inauguracja festiwalu „Chopin i jego Europa” Inauguracja festiwalu „Chopin i jego Europa” Inauguracja festiwalu „Chopin i jego Europa” Inauguracja festiwalu „Chopin i jego Europa”

W piątkowy wieczór prezydent Bronisław Komorowski z małżonką wysłuchali koncertu symfonicznego inaugurującego 10. międzynarodowy festiwal muzyczny „Chopin i jego Europa”.


Hasło tegorocznego festiwalu brzmi "Od Chopina i Griega do Panufnika", a jednym z jego motywów jest muzyka norweska.


Festiwal rozpoczął koncert orkiestry Trondheim Symfoniorkester pod batutą Krzysztofa Urbańskiego. Solistami byli trzej pianiści: Alexander Melnikov, Peter Jablonski i Dejan Lazić. Zostały zestawione kompozycje mistrza i ucznia - po Koncercie f-moll Chopina zabrzmiał II Koncert f-moll Tellefsena. W programie koncertu znalazła się ponadto IV Symfonia "Koncertująca" Karola Szymanowskiego oraz "Krzesany" Wojciecha Kilara.


W czasie 17. festiwalowych dni odbędzie się ponad 30 występów. Obok koncertów symfonicznych i kameralnych, w programie znalazło się też miejsce na jazz, operę i film.


Prezydent Bronisław Komorowski objął nad jubileuszową edycją festiwalu patronat honorowy.


Podczas piątkowego koncertu Parze Prezydenckiej towarzyszył minister Maciej Klimczak. (inf. własna, PAP)
 

Poleć znajomemu