Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 1 sierpnia 2014

Prezydent złożył kwiaty na grobach Powstańców

  |   Prezydent wraz z rodziną złożył kwiaty na grobach powstańców na Powązkach Prezydent wraz z rodziną złożył kwiaty na grobach powstańców na Powązkach Prezydent wraz z rodziną złożył kwiaty na grobach powstańców na Powązkach Prezydent wraz z rodziną złożył kwiaty na grobach powstańców na Powązkach Prezydent wraz z rodziną złożył kwiaty na grobach powstańców na Powązkach Prezydent wraz z rodziną złożył kwiaty na grobach powstańców na Powązkach Prezydent wraz z rodziną złożył kwiaty na grobach powstańców na Powązkach Prezydent wraz z rodziną złożył kwiaty na grobach powstańców na Powązkach Prezydent wraz z rodziną złożył kwiaty na grobach powstańców na Powązkach Prezydent wraz z rodziną złożył kwiaty na grobach powstańców na Powązkach Prezydent wraz z rodziną złożył kwiaty na grobach powstańców na Powązkach Prezydent wraz z rodziną złożył kwiaty na grobach powstańców na Powązkach

W 70. rocznicę Powstania Warszawskiego prezydent Bronisław Komorowski w piątek rano na wojskowych Powązkach złożył kwiaty na grobach dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" i dowódcy Okręgu Wileńskiego AK płk. Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka".

 

Prezydentowi towarzyszyła małżonka Anna, syn Piotr, ciotka Helena Wołłowicz, uczestniczka Powstania Warszawskiego oraz syn generała "Bora" Komorowskiego - Adam. Razem odwiedzili powstańcze mogiły, złożyli kwiaty i zapalili znicze m.in. na grobie dowódcy Armii Krajowej gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" i dowódcy okręgu wileńskiego AK płk. Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka". Zwiedzili także kwaterę powstańczą, gdzie zapalili znicze.

 

 

Zobacz także: "Pamiętamy o walce i cierpieniu Warszawy" "Polska i Europa dłużnikami Powstańców" O godz. 17. Prezydent RP weźmie udział w uroczystościach przy pomniku Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

 

W godzinach wieczornych prezydent będzie uczestniczył w uroczystościach przy pomniku Polegli-Niepokonani 1939-1945 na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli. Odprawiona zostanie wtedy m.in. msza święta oraz odmówione modlitwy ekumeniczne. (PAP)

Poleć znajomemu