Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 29 lipca 2014

Okolicznościowa iluminacja na Pałacu Prezydenckim

  |   Okolicznościowa iluminacja na Pałacu Prezydenckim z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego Okolicznościowa iluminacja na Pałacu Prezydenckim z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego Okolicznościowa iluminacja na Pałacu Prezydenckim z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego Okolicznościowa iluminacja na Pałacu Prezydenckim z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego Okolicznościowa iluminacja na Pałacu Prezydenckim z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego

Z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego od wtorku na fasadzie Pałacu Prezydenckiego można oglądać okolicznościową iluminację - oficjalne logo obchodów na czerwonym tle.

 

Iluminacja będzie wyświetlana po zmroku, aż do świtu w poniedziałek 4 sierpnia.

 

Tegoroczne obchody rocznicy Powstania Warszawskiego potrwają kilka dni. We wtorek w Centrum Dokumentacji Topografia Terroru w Berlinie prezydent Bronisław Komorowski, wspólnie z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem, otworzył wystawę „Powstanie Warszawskie 1944”. Zobacz także: "Powstanie Warszawskie uformowało pokolenie Solidarności" Obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego

 

W środę w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się uroczystość wręczenia przez Prezydenta RP odznaczeń państwowych Powstańcom oraz osobom zasłużonym dla podtrzymywania pamięci o Powstaniu Warszawskim.  Bronisław Komorowski podpisze także ustawę o ochronie Znaku Polski Walczącej.

 

W czwartek Prezydent RP weźmie udział w uroczystej polowej Mszy św. i Apelu Poległych przy pomniku Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich. W piątek  o godz. 17, w godzinie "W", Prezydent RP wraz z przedstawicielami władz, kombatantami i mieszkańcami stolicy odda hołd powstańcom przy pomniku Gloria Victis na Wojskowych Powązkach, a później weźmie udział w uroczystościach przy pomniku „Polegli -Niepokonani ” na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli.

 

Poleć znajomemu