Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 12 czerwca 2014

"BOR to poświęcenie i profesjonalizm"

  |   Uroczystości święta Biura Ochrony Rządu Uroczystości święta Biura Ochrony Rządu Uroczystości święta Biura Ochrony Rządu Uroczystości święta Biura Ochrony Rządu Uroczystości święta Biura Ochrony Rządu Uroczystości święta Biura Ochrony Rządu Uroczystości święta Biura Ochrony Rządu Uroczystości wręczenia nominacji na stropień generalski szefowi BOR Krzysztofowi Klimkowi Uroczystości wręczenia nominacji na stropień generalski szefowi BOR Krzysztofowi Klimkowi Uroczystości wręczenia nominacji na stropień generalski szefowi BOR Krzysztofowi Klimkowi Uroczystości wręczenia nominacji na stropień generalski szefowi BOR Krzysztofowi Klimkowi Uroczystości wręczenia nominacji na stropień generalski szefowi BOR Krzysztofowi Klimkowi Uroczystości wręczenia nominacji na stropień generalski szefowi BOR Krzysztofowi Klimkowi Uroczystości wręczenia nominacji na stropień generalski szefowi BOR Krzysztofowi Klimkowi Uroczystości wręczenia nominacji na stropień generalski szefowi BOR Krzysztofowi Klimkowi Uroczystości wręczenia nominacji na stropień generalski szefowi BOR Krzysztofowi Klimkowi Uroczystości wręczenia nominacji na stropień generalski szefowi BOR Krzysztofowi Klimkowi

Służba funkcjonariuszy BOR wymaga profesjonalizmu, lojalności i zdolności do daleko idącego poświęcenia - mówił podczas święta formacji prezydent Bronisław Komorowski. Szef BOR Krzysztof Klimek podziękował funkcjonariuszom za ciężką pracę i odpowiedzialność.

 

- Polacy nie są szczególnie zawzięci, jeśli chodzi o podejście do władzy, ale nie może być władza uzbrojona jedynie w siłę perswazji. Dzisiaj ochrona państwa, ochrona jego autorytetu, jego bezpieczeństwa to także ochrona najważniejszych instytucji, najważniejszych osób w państwie. Wymaga nie tylko krasomówczych zdolności, ale też głębokiego profesjonalizmu, doskonałej organizacji, głębokiej lojalności i zdolności do daleko idącego poświęcenia - mówił Bronisław Komorowski.

 

Prezydent podziękował funkcjonariuszom BOR "za niełatwą służbę, profesjonalizm i to, że chronią nie tylko władzę państwa polskiego, ale też państwo polskie". - Nie służy się sobie, służy się rzeczom wielkim, a rzeczą wielką jest Polska - powiedział.

 

BOR obchodził w czwartek 90-lecie powstania formacji. Uroczystości odbyły się w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. W czasie obchodów kilkudziesięciu funkcjonariuszy BOR złożyło uroczyste ślubowanie i w ten sposób rozpoczęło służbę w formacji. A tuż przed uroczystościami w Łazienkach Królewskich odbył się historyczny przejazd kolumny BOR, złożonej z pojazdów, które na przestrzeni lat wykorzystywane był przez funkcjonariuszy Biura.

 

W uroczystościach wziął też udział Szef BBN Stanisław Koziej.

 

Wcześniej w Belwederze Prezydent RP wręczył nominację na stopień generalski szefowi BOR Krzysztofowi Klimkowi. Służbę w BOR rozpoczął w roku 1985. W 2001 roku został dowódcą w wydziale ochrony Premiera RP, w roku 2007 naczelnikiem wydziału w pionie działań ochronnych, a w roku 2008 szefem ochrony Premiera RP. 25 stycznia 2013 roku został wyznaczony na stanowisko Zastępcy Szefa BOR. Dwa miesiące później – 22 marca 2013 roku – został Szefem Biura Ochrony Rządu.

(PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu