Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 4 czerwca 2014

A2 - "Autostradą Wolności"

  |   Uroczystość nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy „Autostrada Wolności” Uroczystość nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy „Autostrada Wolności” Uroczystość nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy „Autostrada Wolności” Uroczystość nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy „Autostrada Wolności” Uroczystość nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy „Autostrada Wolności” Uroczystość nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy „Autostrada Wolności” Uroczystość nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy „Autostrada Wolności” Uroczystość nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy „Autostrada Wolności”

Prezydenci Polski i Niemiec wzięli udział w uroczystości nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy „Autostrada Wolności”. Chcielibyśmy, aby ta autostrada łączyła nie tylko Polskę z Niemcami i Europą Zachodnią, ale by również prowadziła daleko w świat wolności, którego oczekujemy na Wschód od Polski – mówił Bronisław Komorowski.


Bronisław Komorowski z Joachimem Gauckiem zasadzili także „Dąb Wolności”.
 

Polski prezydent mówił, że chciał., aby jednym z elementów obchodów 25. rocznicy polskiej wolności było wydarzenie przypominające o wielkiej zmianie, która nastąpiła w ciągu tych lat w relacjach polsko-niemieckich. Zobacz także: "Czuliśmy wtedy, że zmieniamy świat"
 

- Powinniśmy stale pamiętać, że wielkim dobrodziejstwem wolności jest także pojednanie, współpraca, przyjaźń polsko-niemiecka, podobnie jak pojednanie i przyjaźń polsko-ukraińska.


Bronisław Komorowski dziękował także, że może razem z prezydentem Niemiec zasadzić „Dąb Wolności”, przy autostradzie, która łączy Polskę z Niemcami, a przez Niemcy, także z całą Europą Zachodnią. Wyraził przekonanie, autostrada łączy i będzie łączyła nie tylko w wymiarze komunikacyjnym, także w wymiarze emocji, bliskości, wzajemnej znajomości i szacunku.


- Jestem przekonany, że byłem wyrazicielem naszych wspólnych marzeń, aby ta autostrada jako „Autostrada Wolności” łączyła nie tylko Polskę z Niemcami i Europą Zachodnią, ale by również prowadziła daleko w świat wolności, którego oczekujemy na Wschód od Polski – powiedział Bronisław Komorowski. Chciałbym, aby ta autostrada „Autostrada Wolności” idąca na Wschód i na Zachód z Polski przypominała Polakom, że nasza droga na zachód zawsze wiedzie przez Niemcy, a Niemcom – że droga na wschód zawsze będzie prowadziła przez Polskę – dodał.
 

Poleć znajomemu