Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 3 czerwca 2014

Multimedialny "Taniec Wolności" na 25-lecie Wolności

  |   "Taniec Wolności" w warszawskim Parku Fontann "Taniec Wolności" w warszawskim Parku Fontann "Taniec Wolności" w warszawskim Parku Fontann "Taniec Wolności" w warszawskim Parku Fontann "Taniec Wolności" w warszawskim Parku Fontann "Taniec Wolności" w warszawskim Parku Fontann "Taniec Wolności" w warszawskim Parku Fontann

12 tys. osób obejrzało we wtorkowy wieczór multimedialny pokaz w warszawskim Parku Fontann, zorganizowany z okazji 25-lecia Wolności. Wśród widzów była Para Prezydencka i prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

"Taniec wolności", trwające 40 minut widowisko odwoływało się do faktów historycznych, ale także i emocji towarzyszącym Polakom od roku 1945 do dzisiaj. Tytuł pokazu odnosi się do polskiej historii i drogi, którą przeszyliśmy by osiągnąć wolność.

 

Widowisko podzielono na trzy części - "Zniewolenie", "Walka" i "Zwycięstwo". Wykorzystano filmowe archiwalne materiały dokumentalne, które prezentowane były na wielkim ekranie o powierzchni 100 metrów kwadratowych oraz na ekranie wodnym na fontannach.

 

W spektaklu brały udział grupy rekonstrukcyjne, które odtwarzały trzy historyczne sceny: grudniowe wydarzenia z Gdyni z 1970 roku, strajk w Kopalni "Wujek" w 1981 roku oraz pierwsze wolne częściowo wybory 1989 roku. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu