Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 30 maja 2014

Para prezydencka na koncercie gospel z okazji 25-lecia Wolności

  |   Koncert ekumeniczny "Psalmy Wolności" Koncert ekumeniczny "Psalmy Wolności" Koncert ekumeniczny "Psalmy Wolności" Koncert ekumeniczny "Psalmy Wolności" Koncert ekumeniczny "Psalmy Wolności" Koncert ekumeniczny "Psalmy Wolności" Koncert ekumeniczny "Psalmy Wolności" Koncert ekumeniczny "Psalmy Wolności" Koncert ekumeniczny "Psalmy Wolności"

Bronisław Komorowski z małżonką wziął udział w koncercie ekumenicznym "Psalmy Wolności", zorganizowanym w piątek w Warszawie z okazji obchodów 25-lecia Wolności. Występu zespołu gospelowego Trzecia Godzina Dnia wysłuchali przedstawiciele wszystkich Kościołów chrześcijańskich.

 

 

TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jedna z najbardziej znanych w Polsce i najdłużej działających grup wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem, a zarazem wspólnota, tworzona przez ludzi z różnych zakątków kraju, reprezentujących różne wyznania.

 

"Wysławiajcie Pana", "Wielki jest nasz Pan", "Błogosław duszo moja Pana", "Mój ląd", "Przyjdź jak deszcz", "Tylko On", "Nadzieja", "Czekam chwili", "Jahwe", "Nadejdzie dzień", "Ukojenie", "Zmiłuj się Panie" - te utwory, z których większość oparta jest tekstowo na Księdze Psalmów, znalazły się w programie koncertu w Kościele Wszystkich Świętych.

 

- Na samym początku przemian w Polsce zapytano Jacka Kuronia, jak będzie, czy będzie lepiej. Odpowiedział, że nie wie, czy będzie lepiej, ale na pewno będzie weselej - przypomniał tuż przed występem muzyków Bronisław Komorowski.

 

- Dzisiaj, po tych 25 latach, możemy powiedzieć, że na pewno jest o wiele lepiej, a jest wielkie zadanie, aby było weselej - to znaczy abyśmy potrafili pokazywać naszą radość, okazywać naszą wdzięczność, okazywać to, że cieszymy się naszymi wspólnymi osiągnięciami właśnie poprzez okazywanie radości, świętowanie - mówił prezydent. - Serdecznie dziękuję za radosne świętowanie, za postawę wdzięczności wyrażającą się także w okazywaniu życzliwości i radości - podkreślił.

 

Na koncercie obecny był również kard. Kazimierz Nycz, który nazwał to wydarzenie doskonałym wprowadzeniem w dni radosnego świętowania  25. rocznicy odzyskania wolności. - Rocznicę tę będziemy obchodzić zarówno na płaszczyźnie dziękowania Panu Bogu, a więc na płaszczyźnie religijnej, jak i płaszczyźnie państwowej - mówił metropolita warszawski.

 

Organizatorami koncertu "Psalmy Wolności", podczas którego słuchacze śpiewali i klaskali razem z gospelowym zespołem, były Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie oraz parafia Wszystkich Świętych, a współorganizatorem Polska Rada Ekumeniczna. (PAP)

 

Poleć znajomemu