Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 31 maja 2014

W Dniu Dziecka Pałac otwarty dla najmłodszych

W Dzień Dziecka Pałac Prezydencki otwarty dla najmłodszych

Z okazji Dnia Dziecka Pałac Prezydencki będzie otwarty dla najmłodszych zwiedzających. Dzieci z opiekunami zapraszamy w niedzielę w godz. 12-15. Dla dzieci przewidziane są drobne upominki.
 

Tuż po wejściu do budynku zwiedzający będą mogli zobaczyć Okrągły Stół - oryginalny mebel stoi w sali na parterze w północnym skrzydle Pałacu Prezydenckiego.
 

Młodzi zwiedzający będą mogli obejrzeć dobrze znaną z telewizji Salę Kolumnową, w której odbywa się większość uroczystości z udziałem Prezydenta RP, m.in.: powołanie rządu, wręczanie orderów i odznaczeń państwowych, nominacji profesorskich, sędziowskich, a także konferencje prasowe z udziałem zagranicznych gości.


Będzie można zobaczyć również Salę Białą, w której Prezydent RP przyjmuje m.in. przywódców innych państw, Salę Jerzego Nowosielskiego, w której znajduje się dziesięć obrazów artysty, Antyszambrę, a w niej m. in. zabytkowy fortepian Jana Ignacego Paderewskiego, Salę Obrazową, Sień Wielką i Kaplicę.
 

W Pałacu Prezydenckim goście będą mogli obejrzeć m. in. repliki polskich chorągwi od Grunwaldu po „Solidarność”, kopie Konstytucji 3 Maja oraz Konstytucji dla Europy Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego z 1831 roku – znajdujące się w Sali Chorągwianej, a także płótna Jerzego Nowosielskiego, Jacka Malczewskiego, Olgi Boznańskiej.
 

W Pałacu Prezydenckim będzie można także podziwiać malarstwo polskie i europejskie z kolekcji Galerii Rogalińskiej. Wśród prac znalazło się kilkanaście kompozycji Jacka Malczewskiego, a także dzieła Olgi Boznańskiej, Vlastimila Hofmana, Włodzimierza Tetmajera. 

 

Informacje dla zwiedzających !

Pałac Prezydencki będzie otwarty od godz. 12.00 do godz. 15.00.
 

Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Prosimy o niewnoszenie niebezpiecznych przedmiotów, dużych toreb, plecaków.
 

Pierwsze osoby wejdą do Pałacu punktualnie o godz. 12.00. Ostatnia grupa zostanie wpuszczona o godz. 15.00.
 

Poleć znajomemu