Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 26 maja 2014

Przedsiębiorcy ważnym partnerem przy Kartach Dużych Rodzin

  |   Prezydent z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców i pracodawców o Karcie Dużych Rodzin Prezydent z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców i pracodawców o Karcie Dużych Rodzin Prezydent z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców i pracodawców o Karcie Dużych Rodzin Prezydent z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców i pracodawców o Karcie Dużych Rodzin Prezydent z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców i pracodawców o Karcie Dużych Rodzin

Prezydent RP Bronisław Komorowski zachęcał przedstawicieli organizacji przedsiębiorców i pracodawców, aby włączyli się w realizację programu Kart Dużych Rodzin. Dziękował im za zrozumienie wagi tego zamysłu i za gotowość współpracy.


W spotkaniu wzięła udział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka oraz przedstawiciele: Business Centre Club; Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiej Rady Biznesu, Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej; Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, Związku Rzemiosła Polskiego.

 

- Jutro, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, spotykam się z samorządowcami z całej Polski, po to aby z jednej strony podziękować, a z drugiej prosić o zwiększony wysiłek w realizacji projektu, który wyraźnie zyskał akceptację społeczną, jakim jest Karta Dużych Rodzin – mówił Prezydent RP na briefingu prasowym po spotkaniu.


Jak dodał, Karty powstają w wielu gminach w Polsce, na poziomie gminnym, miejskim, regionalnym. - Wspólnie zabiegamy o to, aby stworzyć jak najbardziej atrakcyjną i treściwą Kartę Dużej Rodziny, która jest formą naszego wspólnego zaangażowania w działania na rzecz wspomagania rodzin wielodzietnych – zaznaczył.
 

Podkreślił jednocześnie, że w niektórych gminach przedsiębiorcy, sieci handlowe, właściciele sklepów, zakładów usługowych włączyli się Kartę Dużej Rodziny – ograniczając częściowo własny zysk, ale świadcząc realną usługę, dając liczącą się pomoc w wymiarze materialnym. Wskazywał, że są to m.in. zniżki oferowane przez prywatnych przedsiębiorców dla posiadaczy Kart Dużych Rodzin.
 

Prezydent wyraził przekonanie, że w niedługim czasie wejdzie w życie Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny, co będzie dodatkowym impulsem na rzecz wzbogacania oferty, a także zwiększania liczby Kart samorządowych.
 

Karty Dużych Rodzin upowszechniają się bardzo szybko. W maju 2013 r., w chwili ogłoszenia prezydenckiego Programu Polityki Rodzinnej „Dobry Klimat dla Rodziny” było ich w Polsce 60, teraz jest ich ponad 200, w tym cztery wojewódzkie. W najbliższym czasie powinna zostać uchwalona również karta ogólnopolska, o co zabiegał Prezydent RP.

 

Ważnym partnerem samorządu w budowaniu oferty dla rodzin są przedsiębiorcy, oferujący zniżki na swoje produkty i usługi. Współpraca ta jest dobrym przykładem na to, jak wspólnymi siłami i niewielkim kosztem, można tworzyć system wsparcia rodzin. To również świetne pole do pokazania społecznego zaangażowania biznesu.
 

Poleć znajomemu