Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 2 maja 2014

Wystawa „Biało-Czerwona w błękitach”

  |   Wystawa „Biało-Czerwona w błękitach” Wystawa „Biało-Czerwona w błękitach” Wystawa „Biało-Czerwona w błękitach” Wystawa „Biało-Czerwona w błękitach” Wystawa „Biało-Czerwona w błękitach” Wystawa „Biało-Czerwona w błękitach” Wystawa „Biało-Czerwona w błękitach” Wystawa „Biało-Czerwona w błękitach”

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przed Pałacem Prezydenckim została zorganizowana wystawa prezentująca niezwykły wkład Polaków w historię światowego lotnictwa i współczesne osiągnięcia rodzimej awiacji.


Wystawę obejrzał prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką.
 

„Biało-czerwona w błękitach” to zapis osiągnięć polskiego lotnictwa, począwszy od jego pionierów, konstruktorów i ich maszyn, przez zwycięzców zawodów międzynarodowych, bohaterskich lotników broniących naszej niepodległości, poprzez wspaniałych spadochroniarzy, paralotniarzy, skończywszy na astronautach i udziale Polski w podboju kosmosu.

 

Plansze poświęcone są m.in. kobietom w przestworzach, polskim lotnikom na Zachodzie w czasie II wojny światowej, wielkim przelotom, zawodom światowym, szybowaniu, lotnictwu polarnemu, ratunkowi na morzu, podniebnym akrobacjom, spadochroniarstwu.


Celem inicjatywy jest nowoczesne i profesjonalne promowanie wybitnych osiągnięć Polaków. Tegoroczna wystawa to już kolejna ekspozycja tematyczna po „Biało-czerwona na białym” w 2012 r. i „Biało-czerwona na morzach i oceanach” w 2013 r.

 

Poleć znajomemu