Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 2 maja 2014

"25 lat wolności to dobry czas dla biało-czerwonej"

  |   Obchody Dnia Flagi RP na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Flagi RP na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Flagi RP na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Flagi RP na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Flagi RP na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Flagi RP na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Flagi RP na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Flagi RP na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Flagi RP na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Flagi RP na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego

Możemy w Polsce cieszyć się biało-czerwoną flagą radośnie, spokojnie spoglądając w przyszłość, bo przeżywamy razem dobry czas dla Polski – podkreślił Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Z okazji Dnia Flagi RP na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz wręczenie flag jednostkom wojskowym, organizacjom pozarządowym, szkołom, organizacjom polonijnym, laureatom konkursu „Patriotycznie Zakręceni”, a także przedstawicielom lotnictwa.

 

- To szczególny moment Dzień Flagi RP w ramach 25-lecia naszego cieszenia się wolnością. To także szczególny moment obchodzić dzień flagi, naszej biało-czerwonej, w 10-lecie członkostwa Polski w UE i 15-lecie członkostwa w NATO – powiedział prezydent.

 

- Myślę, że wielu z nas patrząc na polską flagę biało-czerwoną ulega wzruszeniu, wielu z nas szuka w niej potwierdzenia niezwykłości polskiej drogi poprzez niełatwą historię, ale również szuka w niej źródła radości i optymizmu w myśleniu o Polsce, o Ojczyźnie, o nas wszystkich, w myśleniu na przyszłość – dodał.

 

 

Bronisław Komorowski dziękował wszystkim, którzy dbają, aby flaga nie tylko dumnie łopotała ponad nami, ale również była stale źródłem dobrego, mądrego patriotyzmu, aby ta flaga cieszyła nas swoją piękną tradycją, ale także codziennością, współczesnością.

 

Zobacz także: Finał projektu „Patriotycznie Zakręceni” Ocenił, że jest wiele takich narodów, które patrzą na swoje symbole, na flagi, ale czują gorycz lub lęk przed współczesnością albo lęk o przyszłość.

 

- My w Polsce możemy cieszyć się biało-czerwoną flagą radośnie, spokojnie spoglądając w przyszłość, bo przezywamy razem dobry czas dla Polski. Te 25 lat naszej wolności to dobry czas dla biało-czerwonej – podkreślił Prezydent RP. Dziękował wszystkim, którzy chcą radośnie obchodzić tegoroczne rocznice i budować radosne przeżycie związane z flagą biało-czerwoną.

 

W uroczystości wzięli udział Małżonka Prezydenta RP Anna, Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, Szef BBN Stanisław Koziej, ministrowie i doradcy prezydenta.

Poleć znajomemu