Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 2 kwietnia 2014

Spotkanie z Przewodniczącym Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji

  |   Spotkanie Prezydenta RP z Przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Turcji Spotkanie Prezydenta RP z Przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Turcji Spotkanie Prezydenta RP z Przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Turcji Spotkanie Prezydenta RP z Przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Turcji Spotkanie Prezydenta RP z Przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Turcji

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął w środę w Belwederze Przewodniczącego Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji Cemila Çiçeka.


Rozmówcy wysoko ocenili stan relacji polsko-tureckich. Prezydent przypomniał o inauguracji obchodów 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Turcją, do której doszło podczas oficjalnej wizyty w Turcji w marcu br. Podkreślono, że rocznica jest znakomitą okazją do pogłębienia relacji politycznych i gospodarczych pomiędzy naszymi krajami.


Prezydent zapewnił, że Polska konsekwentnie wspiera perspektywę europejską Turcji i jest gotowa dzielić się ze stroną turecką posiadaną wiedzą i doświadczeniem.


Podczas spotkania omówiono także kwestie regionalne, w tym sytuację na Ukrainie, z uwzględnieniem problemów Tatarów krymskich. Rozmówcy potępili i uznali za nielegalną aneksję Krymu przez Rosję.
 

Poleć znajomemu