Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 1 kwietnia 2014

Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie AgroLiga

  |   Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013 Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013 Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013 Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013 Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013 Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013 Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013 Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013 Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013 Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013 Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013 Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013 Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013 Prezydent wręczył wyróżnienia w konkursie Agroliga 2013

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył we wtorek w Pałacu Prezydenckim listy gratulacyjne laureatom konkursu AgroLiga 2013. Wyróżnienia otrzymały gospodarstwa rolne i firmy produkujące żywność. W uroczystości uczestniczył minister Dariusz Młotkiewicz.

 

Celem konkursu jest promocja rolników oraz firm potrafiących produkować bardzo dobre wyroby na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

 

- Chciałem podziękować na cały wkład Agroligi, za ogromny wkład w proces nie tylko unowocześnienia myślenia o polskiej wsi i rolnictwie, ale także za wkład w budowanie naszego wewnętrznego przekonania, że bardzo wiele potrafimy i możemy - mówił prezydent. Zaznaczył, że należy pokazywać wspólny dorobek, a obszarem, gdzie widać zmiany, jest polska wieś, rolnictwo i przemysł przetwórczy.

 

Listy gratulacyjne, puchary i dyplomy odebrało kilkudziesięciu rolników, a także przedstawiciele firm rolniczych. Najwyższe wyróżnienie - mistrza krajowego w kategorii rolnicy otrzymali Monika i Tomasz Bankiewicz, posiadający 36-hektarowe gospodarstwo ogrodnicze w miejscowości Komorów koło Przysuchy. Zajmują się oni także szkółkarstwem i tłoczeniem soków.

 

Mistrzem krajowym w kategorii firm zostały "Mazurskie Miody" - rodzinna firma Bogdana Piaseckiego, produkująca m.in. miody pitne. Wcześniej była to duża pasieka, która przekształciła się w firmę rodzinną. Miody pitne są eksportowane głównie do UE, ale także do Stanów Zjednoczonych i Izraela. Firma zatrudnia 43 osoby.

 

Konkurs AgroLiga organizowany jest na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym - przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub. (PAP)

 

Poleć znajomemu