Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 30 marca 2014

Para Prezydencka na wystawie prac Gierymskiego

  |   Wystawa „Aleksander Gierymski 1850-1901” w Muzeum Narodowym w Warszawie Wystawa „Aleksander Gierymski 1850-1901” w Muzeum Narodowym w Warszawie Wystawa „Aleksander Gierymski 1850-1901” w Muzeum Narodowym w Warszawie Wystawa „Aleksander Gierymski 1850-1901” w Muzeum Narodowym w Warszawie

Około 120 obrazów i szkiców olejnych, 70 rysunków, a także blisko 110 drzeworytów składa się na wystawę dzieł Aleksandra Gierymskiego. Ekspozycję pn. „Aleksander Gierymski 1850-1901” obejrzał w niedzielę w warszawskim Muzeum Narodowym Prezydent RP z Małżonką.

 

Zaprezentowana została niemal cała dostępna spuścizna Aleksandra Gierymskiego. Poza obrazami, rysunkami, szkicownikiem artysty, a także drzeworytami na wystawie znalazły się także fotografie modeli pozujących artyście. Większość prac pochodzi ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, pozostałe wypożyczono z muzeów polskich, zagranicznych, a także z kolekcji prywatnych. Układ ekspozycji pozwala poznać kolejne etapy rozwoju twórczego malarza.

 

Wystawie towarzyszy program edukacyjny, na który składa się: oprowadzanie kuratorskie po wystawie w Muzeum Narodowym, wykłady, warsztaty familijne a także spotkania tematyczne i spacery "Warszawa Aleksandra Gierymskiego", śladami miejsc związanych z życiem i pracą artysty.

 

Wystawę dorobku artystycznego malarza oglądać będzie można od 20 marca do 10 sierpnia w warszawskim Muzeum Narodowym. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu