Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 26 marca 2014

Prezydent spotkał się z animatorami kultury

  |   Spotkanie z animatorami kultury w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z animatorami kultury w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z animatorami kultury w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z animatorami kultury w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z animatorami kultury w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z animatorami kultury w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z animatorami kultury w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z animatorami kultury w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z animatorami kultury w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z animatorami kultury w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z animatorami kultury w Pałacu Prezydenckim

Zmiany, które towarzyszyły okresowi 25 lat polskiej wolności, wywoływały w swoim czasie obawy, ale teraz widać, że służyły one umacnianiu polskiej kultury - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z uczestnikami NieKongresu Animatorów Kultury.

NieKongres Animatorów Kultury, czyli spotkanie kilkuset osób z całej Polski zajmujących się w różny sposób rozpowszechnianiem kultury, rozpoczęło się w środę w Warszawie. Wieczorem uczestnicy NieKongresu spotkali się z Bronisławem Komorowskim w Pałacu Prezydenckim.

- Życzyłbym państwu, aby podczas kongresu znalazło się miejsce na refleksję o tym, jak długą i w sumie owocną drogę przeszła polska kultura przez te 25 lat wolności. Życzę państwu także refleksji nad tym, co może stanowić siłę rozwoju kultury polskiej przez następne 25 lat, dla następnych polskich pokoleń - mówił prezydent podczas wieczornego spotkania z uczestnikami kongresu.

Bronisław Komorowski wspominał obawy o los kultury, jakie towarzyszyły kolejnym zmianom polskiej rzeczywistości w ostatnim 25-leciu, takich jak reforma samorządowa, członkostwo w Unii Europejskiej. - Dzisiaj trudno znaleźć kogoś, kto by powiedział, że choćby cząstka tych obaw się zrealizowała. Te wszystkie wielkie zmiany służyły umacnianiu roli wolności, jako istotnej dźwigni, mechanizmu wzmacniającego polską kulturę - dodał prezydent. (PAP)

Poleć znajomemu