Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 17 marca 2014

Zmiana na stanowisku ministra rolnictwa

  |   Zmiana na stanowisku ministra rolnictwa Zmiana na stanowisku ministra rolnictwa Zmiana na stanowisku ministra rolnictwa Zmiana na stanowisku ministra rolnictwa Zmiana na stanowisku ministra rolnictwa Zmiana na stanowisku ministra rolnictwa Zmiana na stanowisku ministra rolnictwa Zmiana na stanowisku ministra rolnictwa Zmiana na stanowisku ministra rolnictwa

Prezydent RP Bronisław Komorowski, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, odwołał Stanisława Kalembę ze składu Rady Ministrów, z urzędu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz powołał na to stanowisko Marka Sawickiego.

 

Podczas poniedziałkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski podkreślał, że w demokracji odejście ze stanowiska, objęcie stanowiska jest absolutnie normalne. - Trudno się dziwić opinii publicznej, że przygląda się w sposób szczególny wszystkim zmianom – wskazywał.

- Wiemy, że będziemy rozliczeni nie z tego, jak się dokonała zmiana i dlaczego, tylko z tego, co ona przyniosła i jakie problemy zostały rozwiązane – podkreślił prezydent.

 

Bronisław Komorowski przypomniał, że w tym roku obchodzone jest 25-lecie zmian w Polsce, także zmian zachodzących na polskiej wsi. - Jestem przekonany, że obaj panowie ministrowie, pan Kalemba i pan Sawicki będą mieli także cząstkę własnej satysfakcji i własnej dumy z faktu uczestniczenia w wielkim procesie przebudowy wsi polskiej, budowania jej przyszłości – mówił.

Prezydent życzył satysfakcji z niełatwej pracy, z niełatwej służby, a także odwagi i zdolności do podjęcia najważniejszych wyzwań, które pojawiają się dziś i pojawią w przyszłości.

 

Wyraził też przekonanie, że przy tego typu zmianie widać bardzo dobrze jak jest potrzebna kontynuacja wysiłków. - Ta zmiana następuje w momencie istotnym z punktu widzenia nadciągających różnych zagrożeń – ocenił. Wskazywał na afrykański pomór świń, który jest przyczyną niepewności i daleko idących obaw liczącej się części polskich rolników, jak i na problemy związane z eksportem polskiej wieprzowiny do Rosji.

Bronisław Komorowski życzył także tego, co jest konieczne do sukcesu, pełnej determinacji działania całego rządu i całego państwa polskiego na rzecz utrzymania solidarności państw europejskich i UE w obliczu niełatwego wyzwania, przed którym my stoimy. – Jest rzeczą zasadniczą, abyśmy wspólnym wysiłkiem zachęcili wszystkie kraje UE, by w obliczu trudności w swobodnym handlu produktami rolnymi, w tym wieprzowiną ze Wschodem zachowana została spoistość Unii i solidarność między wszystkimi krajami – podkreślił.

 

W uroczystości wzięli udział Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski oraz ministrowie w KPRP i doradcy, a także Prezes Rady Ministrów z ministrami.

Poleć znajomemu