Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 14 marca 2014

Wiceprezydent RPA z wizytą w Belwederze

  |   Spotkanie prezydenta Komorowskiego z wiceprezydentem RPA Spotkanie prezydenta Komorowskiego z wiceprezydentem RPA Spotkanie prezydenta Komorowskiego z wiceprezydentem RPA Spotkanie prezydenta Komorowskiego z wiceprezydentem RPA Spotkanie prezydenta Komorowskiego z wiceprezydentem RPA

W piątek Prezydent RP Bronisław Komorowski przyjął w Belwederze Wiceprezydenta Republiki Południowej Afryki Kgalemę Motlanthe.


Rozmówcy wyrazili zadowolenie z rozwoju kontaktów politycznych oraz wolę dalszego zacieśniania współpracy gospodarczej. Prezydent Komorowski podkreślił, że RPA jest największym partnerem handlowym naszego kraju w Afryce, wyraził także nadzieję, że inwestorzy południowoafrykańscy będą kontynuować zaangażowanie na polskim rynku.
 

Prezydent Bronisław Komorowski ponownie przekazał kondolencje w związku ze śmiercią w grudniu 2013 r. byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli.


Minister Jaromir Sokołowski powiedział po spotkaniu, że prezydent Motlanthe przekazał Bronisławowi Komorowskiemu zaproszenie od prezydenta RPA Jacoba Zumy do złożenia oficjalnej wizyty w Republice Południowej Afryki.

Poleć znajomemu