Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 22 lutego 2014

Gratulacje dla łyżwiarek i łyżwiarzy

Prezydent Bronisław Komorowski pogratulował polskim łyżwiarkom srebrnego i łyżwiarzom - brązowego medalu w rywalizacji drużynowej, wywalczonych w sobotę na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Gratulacje prezydent przekazał w rozmowie telefonicznej Prezesowi Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierzowi Kowalczykowi.

 

Prezydent pogratulował i podziękował medalistom, trenerom i całym drużynom.

 

Polskie łyżwiarki szybkie wywalczyły srebro, przegrywając w finałowym wyścigu z Holenderkami. Biało-czerwone w składzie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak osiągnęły czas 3.05,55. W ćwierćfinale i półfinale zamiast Woźniak jechała Natalia Czerwonka.

 

Polscy łyżwiarze szybcy zdobyli brąz, pokonując z Kanadyjczyków w wyścigu o trzecie miejsce. Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański.

 

Tym samym Polska ma sześć medali olimpijskich. Złote krążki wywalczyli wcześniej: dwukrotnie Kamil Stoch, w konkursach na normalnej i dużej skoczni, Justyna Kowalczyk w biegu na 10 km oraz panczenista Zbigniew Bródka na 1500 m.

 

 

Poleć znajomemu