Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 14 lutego 2014

Spotkanie z nowymi obywatelami Polski

  |   Spotkanie z nowymi obywatelami Polski Spotkanie z nowymi obywatelami Polski Spotkanie z nowymi obywatelami Polski Spotkanie z nowymi obywatelami Polski Spotkanie z nowymi obywatelami Polski Spotkanie z nowymi obywatelami Polski Spotkanie z nowymi obywatelami Polski Spotkanie z nowymi obywatelami Polski Spotkanie z nowymi obywatelami Polski Spotkanie z nowymi obywatelami Polski Spotkanie z nowymi obywatelami Polski Spotkanie z nowymi obywatelami Polski

Prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką spotkali się w piątek w Belwederze z cudzoziemcami, którzy otrzymali akty nadania obywatelstwa polskiego.  - Życzę państwu, aby dobrze się żyło, mieszkało i kochało w Polsce - powiedział prezydent

 

W spotkaniu wzięły udział osoby pochodzące z Białorusi, Litwy, Meksyku, Peru, Ukrainy, Rosji wraz ze swymi polskimi małżonkami oraz dziećmi.  Wcześniej Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka wręczyła akty nadania obywatelstwa polskiego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości wzięli udział minister Maciej Klimczak i wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Nowi obywatele otrzymali Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej z podpisem Prezydenta RP.

 

- Witamy w dniu szczególnym, bo to jednak Walentynki, przy okazji dla nas niesłychanie miłej, jaką jest wręczenie obywatelstw Polski osobom, które znalazły tutaj nie tylko dobre miejsce zamieszkania, ale także partnera życiowego - powiedział Bronisław Komorowski.

 

- Serdecznie witamy wszystkich państwa, także tych, którzy albo przybyli w ramach imigracji serca, albo są przyczyną imigracji  serca do Polski - dodał prezydent.

  

Jak zaznaczył, często podróżując po świecie spotyka się z Polakami, którzy sami o sobie mówią, że są emigracją serca. Ale jest też zjawisko odwrotne, podkreślił Komorowski, które można by określić jako imigrację serca, tzn. przybywają do Polski bardzo licznie osoby, które znajdują tutaj miłość swego życia, partnera życiowego, tu zakładają rodziny.

 

- Chcielibyśmy złożyć państwu życzenia, aby to obywatelstwo Polski oznaczało umocnienie rodziny, uczuć w rodzinach i owocowało wszystkim co najlepsze. Widzę, że to, co najlepsze, jest tutaj z nami w postaci dzieci, także już obywateli państwa polskiego. Życzę państwu, aby dobrze się żyło, mieszkało i kochało w Polsce - zakończył prezydent.

 

W 2012 roku weszła w życie nowa ustawa o obywatelstwie polskim, przewidująca dwa podstawowe tryby nabycia obywatelstwa polskiego: nadanie przez prezydenta oraz uznanie za obywatela polskiego przez wojewodę. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu