Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 6 stycznia 2014

Ulicami Warszawy przeszedł Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli przeszedł w poniedziałek ulicami Warszawy. Poprzedziła go modlitwa Anioł Pański; zakończyło wspólne kolędowanie.

 

W imprezie, zorganizowanej w stolicy po raz szósty z okazji święta Trzech Króli, w barwnym Orszaku, który przeszedł Traktem Królewskim na plac Piłsudskiego, wzięło udział - według organizatorów - ponad 50 tys. mieszkańców Warszawy i okolic. Wszyscy jego uczestnicy otrzymali korony i śpiewniki.

 

We wpisie do śpiewnika prezydent Bronisław Komorowski podkreślił, że  w bogatym zbiorze polskich kolęd zawarta jest cała historia naszego kraju. - Kolędy, łącząc tradycję chrześcijańską z dziejami narodu, są często wyrazem polskiego patriotyzmu. Bożonarodzeniowe kantyczki odnoszące się do powstania listopadowego i styczniowego, kolędy związane z czasem odzyskania niepodległości, czy z najnowszymi dziejami opozycji, dawały nadzieję na zmianę, wolność i odrodzenie. Objawiający się mały Jezus jest w nich zawsze światłem i prawdą - napisał Prezydent RP.

 

Bronisław Komorowski zaznaczył, że wspólne kolędowanie wciąż łączy Polaków o różnych poglądach. - Okazując sobie nawzajem ciepło i zrozumienie, włączajmy się do Orszaku Trzech Króli, który przemierza ulice miast  i miasteczek Polski, by przekazywać Dobrą Nowinę. Włączajmy się w niego całymi rodzinami i głośno kolędujmy razem - napisał prezydent. (inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu