Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 20 grudnia 2013

Rozmowa szefa BBN z doradcą premiera Izraela ds. bezpieczeństwa

Szef BBN Stanisław Koziej

Szef BBN Stanisław Koziej rozmawiał telefonicznie z doradcą premiera Izraela ds. bezpieczeństwa narodowego Josephem Cohenem. Była to pierwsza rozmowa szefa BBN z nowym sekretarzem izraelskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

 

Szef BBN w rozmowie, do której doszło z inicjatywy strony izraelskiej, podkreślił bardzo dobre relacje, jakie łączyły go z poprzednim doradcą premiera Izraela ds. bezpieczeństwa Jaakowem Amidrorem. Wyraził równocześnie nadzieję na kontynuację owocnego dialogu. Minister Koziej zwrócił również uwagę na zbliżające się w 2014 i 2015 r. rocznice upamiętniające tragiczne, wspólne losy Polaków i Żydów.

 

J. Cohen potwierdził wolę zacieśniania współpracy między Polską a Izraelem, podkreślając jednocześnie wagę, jaką Izrael przykłada do stosunków z polskim partnerem. Sekretarz izraelskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego przyjął również zaproszenie szefa BBN do złożenia wizyty w Polsce w 2014 r.

 

Korzystając z okazji, doradca premiera Izraela ds. bezpieczeństwa złożył szefowi BBN życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 

Poleć znajomemu