Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 1 grudnia 2013

Akcja „I ty możesz zostać św. Mikołajem”

  |   Para Prezydencka zaangażowała się akcję „I ty możesz zostać św. Mikołajem” Para Prezydencka zaangażowała się akcję „I ty możesz zostać św. Mikołajem” Para Prezydencka zaangażowała się akcję „I ty możesz zostać św. Mikołajem” Para Prezydencka zaangażowała się akcję „I ty możesz zostać św. Mikołajem” Para Prezydencka zaangażowała się akcję „I ty możesz zostać św. Mikołajem”

Prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką zaangażowali się akcję „I ty możesz zostać św. Mikołajem” organizowaną przez Fundację św. Anny. W niedzielę wieczorem wylosowali listy od podopiecznych Specjalnego Ośrodka Wychowawczego "Dom dla Chłopców" im. św. Stanisława Kostki z Częstochowy, dla których przygotują świąteczne paczki.

 

Podopieczni domów dziecka oraz ośrodków opieki szkolno-wychowawczej piszą listy do św. Mikołaja, w których przedstawiają swoje potrzeby i marzenia. Osoby, które chcą przygotować podarunki dla dzieci wybierają listy i następnie przygotowują paczki.

 

- Idą święta, jest dobry obyczaj robienia prezentów i jest dobra zawsze myśl, aby zrobić przyjemność i coś sprezentować ludziom będącym w potrzebie - powiedział prezydent w zakrystii kościoła akademickiego. - Cieszy nas bardzo akcja Fundacji Akademickiej Świętej Anny, która polega na tym, że dzieci, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, piszą listy, a dorośli starają się zrealizować te marzenia - dodał.

 

Wszyscy, którzy chcą jeszcze włączyć się w świąteczną pomoc mogą przyjść do zakrystii Kościoła Akademickiego św. Anny, odebrać list od dziecka, a następnie spełnić jego marzenie i przynieść gotową paczkę do kościoła – najlepiej do niedzieli 15 grudnia.

(inf.własna, PAP)
 

Poleć znajomemu