Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 25 listopada 2013

Rękawice z autografami przekazane na aukcję

Rękawice z autografami przekazane na aukcję

Zobacz także: Prezydent: Walka o wolność także w ringu Pamiątkowe rękawice, otrzymane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego podczas spotkania z pięściarzami, zostały przekazane na aukcję, z której dochód zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc ofiarom tajfunu na Filipinach.

Na rękawicach znalazły się autografy:

Henryka Kukiera – złotego medalisty Mistrzostw Europy w Warszawie w 1953 r., jedyny żyjący złoty medalista pamiętnych mistrzostw Europy.

Zbigniewa Pietrzykowskiego – brązowego medalisty Mistrzostw Europy w Warszawie w 1953 r. Później.

Jerzego Kuleja – złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 1964 r. i w Meksyku w 1968 r, trzykrotnego medalisty mistrzostw Europy:

Józefa Grudnia – złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 1964 r. oraz srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Meksyku w 1968 r. Zdobył również złoty medal Mistrzostw Europy w Rzymie w 1967 r. oraz srebrny w Berlinie w 1965 r.

Jana Szczepańskiego – złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 r. Zdobył również tytuł Mistrza Europy w Madrycie w 1971 r.

Jerzego Rybickiego – złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 r. i srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 r. Był również brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Belgradzie w 1980 r. oraz dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Europy.

Lennoxa Lewisa – złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 r. W 1992 r. został pierwszym brytyjskim zawodowym mistrzem świata. Tytułu z powodzeniem bronił do 2003 r.

Poleć znajomemu