Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 22 listopada 2013

Festiwal Krzysztofa Pendereckiego z okazji 80. urodzin kompozytora

  |   Festiwal Krzysztofa Pendereckiego Festiwal Krzysztofa Pendereckiego Festiwal Krzysztofa Pendereckiego Festiwal Krzysztofa Pendereckiego Festiwal Krzysztofa Pendereckiego Festiwal Krzysztofa Pendereckiego Festiwal Krzysztofa Pendereckiego Festiwal Krzysztofa Pendereckiego

Prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką w towarzystwie goszczącego w Polsce Prezydenta Republiki Chorwacji Ivo Josipovicia i Małżonki wysłuchał w piątek w Filharmonii Narodowej koncertu w ramach Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego.

 

Podczas koncertu zaprezentowano następujące utwory artysty w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej:

 

- De natura sonoris II
- Koncert na róg i orkiestrę Podróż zimowa
- I Koncert skrzypcowy
- Kadysz.
 

Krzysztof Penderecki to dziś jeden z najbardziej cenionych na świecie polskich kompozytorów. 23 listopada kończy 80 lat. Jubileusz kompozytora w Warszawie jest świętowany przez cały tydzień w ramach Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego, odbywającego się pod honorowym patronantem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 

Jest to prezent od żony artysty, organizatorki życia kulturalnego Elżbiety Pendereckiej, która na obchody urodzin kompozytora zaprosiła do Polski jego przyjaciół i wybitnych muzyków.(inf. własna, PAP)

 

Poleć znajomemu