Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 30 października 2013

Prezydent: Gospodarka obszarem sukcesu Polaków

  |   Prezydent Bronisław Komorowski na gali „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości” Prezydent Bronisław Komorowski na gali „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości” Prezydent Bronisław Komorowski na gali „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości” Prezydent Bronisław Komorowski na gali „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości” Prezydent Bronisław Komorowski na gali „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości” Prezydent Bronisław Komorowski na gali „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości” Prezydent Bronisław Komorowski na gali „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości” Prezydent Bronisław Komorowski na gali „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości” Prezydent Bronisław Komorowski na gali „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości” Prezydent Bronisław Komorowski na gali „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości”

Gospodarka jest jednym z obszarów, gdzie widać największe sukcesy Polski i Polaków - powiedział w środę prezydent Bronisław Komorowski podczas gali "Nie ma wolności bez przedsiębiorczości" związanej z wręczeniem nagród "Firma bez granic". Akcja objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta RP.

 

Bronisław Komorowski nawiązał w swoim przemówieniu do dorobku zmarłego niedawno Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego niekomunistycznego premiera Polski. - Myślę, że właśnie na tym polegała jego wielkość, że potrafił dostrzec ten moment, w którym skończyła się walka o wolność, a rozpoczęła walka o mądre jej wykorzystanie i zagospodarowanie. Jednym z tych obszarów, w którym widać największe sukcesy Polski i Polaków, jest niewątpliwie gospodarka - mówił prezydent.

 

Zwrócił uwagę, że po upadku komunizmu wydawało się, że gospodarka będzie najtrudniejszym i najbardziej beznadziejnym obszarem do przeprowadzenia zmian ze względu na zniszczoną tkankę społeczną i gospodarczą. - Okazało się, że wbrew pesymistom (...), w tym obszarze poszło nadspodziewanie dobrze. To nie znaczy, że żyjemy w raju ekonomicznym (...), ale ogromną część zadań mamy już za sobą.

 

Osiągnęliśmy te cele, (...) osiągnęli je przede wszystkim polscy przedsiębiorcy, którzy serio potraktowali hasło "Nie ma wolności bez przedsiębiorczości" - mówił Bronisław Komorowski.

 

Dodał, że przedsiębiorcy pamiętali także, że "nie ma przedsiębiorczości bez wolności". Prezydent podkreślił, że sukces Polski nie jest zasługą jednej ekipy politycznej, ale sukcesem "wypracowanym w ciężkim boju z rzeczywistością przez wiele ekip rządzących, przez wielu prezydentów, premierów i ministrów, przez wszystkie kadencje parlamentu".

 

W zorganizowanym przez "Dziennik Gazetę Prawną" konkursie "Firma bez granic" wyróżniono trzy firmy. W kategorii "firma szerząca polską myśl techniczną na świecie" nagrodzono Vigo Systems z Ożarowa Mazowieckiego. W kategorii "największy sukces w krótkim czasie" zwyciężyła firma Fibar Group. W kategorii "niszowa działalność na globalną skalę" nagrodzono firmę Apeirion Synthesis. (PAP)

 

Poleć znajomemu