Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 19 września 2013

Mieszkańcy Piły u prezydenta w 500-lecie miasta

  |   Mieszkańcy Piły u prezydenta w 500-lecie miasta Mieszkańcy Piły u prezydenta w 500-lecie miasta Mieszkańcy Piły u prezydenta w 500-lecie miasta Mieszkańcy Piły u prezydenta w 500-lecie miasta Mieszkańcy Piły u prezydenta w 500-lecie miasta Mieszkańcy Piły u prezydenta w 500-lecie miasta Mieszkańcy Piły u prezydenta w 500-lecie miasta Mieszkańcy Piły u prezydenta w 500-lecie miasta

500 lat społeczności i funkcjonowania miasta to okazja do podsumowań, ale także pokazania planów na przyszłość – mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z mieszkańcami Piły z okazji jubileuszu miasta.


W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści okręgu pilskiego, prezydent miasta oraz młodzi mieszkańcy.
 

Zobacz także: Prezydent Honorowym Obywatelem miasta Piły Prezydent wspominając otrzymanie tytułu Honorowego Obywatela Piły mówił, że czuje się nie tylko obywatelem honorowym, ale także obywatelem serca. – Bardzo wiele zawdzięczam Pile i patrzę z ogromną radością na to, że miasto bardzo dobrze sobie radzi, wykorzystuje nowe możliwości – powiedział.
 

Prezydent zwracając się do młodzieży mówił, że przeszłość wojenna, powojenna jest już odległa, i choć należy pamiętać o cegłach z Piły, które posłużyły do odbudowy stolicy, to trzeba dzisiaj myśleć o budowaniu własnego, lepszego życia, lepszego miasta, lepszego bardziej ambitnego społeczeństwa. – Myślę, że to jest w zasięgu naszych możliwości – przekonywał.
 

Podczas spotkania wspominano Stanisława Staszica, który urodził się właśnie w Pile.


- Piła nigdy nie była tak duża, nigdy nie była tak piękna i nigdy nie była tak ważna w Rzeczpospolitej w Wielkopolsce jak teraz – mówił senator z Piły Mieczysław Augustyn, dziękując za spotkanie w Pałacu Prezydenckim. - Z dumą przyjeżdżamy tu, aby powiedzieć, że pilanie w każdym czasie mogą swojej Ojczyźnie być użyteczni – podkreślił.


W uroczystości wziął też udział Zastępca Szefa KPRP Sławomir Rybicki.


Prezydent otrzymał od władz Piły pamiątkowe zdjęcia z wręczenia mu w maju 2013 Tytułu Honorowego Obywatela Miasta Piły oraz zestaw wydawnictw poświęconych historii miasta. Podczas spotkania wyświetlono slajdy z jubileuszu miasta, wystąpił też zespół Dolce Trio.

 

Bronisław Komorowski był w latach 1993-97 posłem z okręgu pilskiego.
 

Poleć znajomemu