Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 9 września 2013

Spotkanie z Premierem Republiki Mołdawii

Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Republiki Mołdawii   |   Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Republiki Mołdawii Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Republiki Mołdawii Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Republiki Mołdawii Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Republiki Mołdawii

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w poniedziałek wieczorem z premierem Mołdawii Iurie Leancă. Bronisław Komorowski zapewnił szefa mołdawskiego rządu, że Polska niezmiennie wspiera jego kraj na drodze do parafowania umowy stowarzyszeniowej z UE.

 

Jak powiedział PAP prezydencki minister Jaromir Sokołowski, Bronisław Komorowski zapewnił mołdawskiego premiera, że "Polska niezmiennie wspiera Mołdawię na drodze do parafowania umowy stowarzyszeniowej podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie w listopadzie".

 

Prezydent Komorowski zapewnił też o wsparciu dla Mołdawii we wdrożeniu liberalizacji wizowej, tak by Mołdawia mogła być zaproszona do rozpoczęcia rozmów o ruchu bezwizowym z UE.

 

W rozmowie z Iurie Leancă prezydent Polski wyraził także satysfakcję, że Mołdawii "udało się przezwyciężyć kryzys, uniknąć wcześniejszych wyborów oraz zapewnić kontynuację proeuropejskiego kierunku polityki zagranicznej".

 

Podczas listopadowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie umowy stowarzyszeniowe z UE mają parafować: Armenia, Gruzja i Mołdawia. (PAP)

 

 

Poleć znajomemu