Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 10 lipca 2013

Życzenia sukcesów na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich

  |  

Prezydent na spotkaniu z reprezentacją Polski na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games 2013 w Kolumbii życzył zawodnikom sukcesu, który będzie rozsławiał Polskę, poszczególne dziedziny sportu i poszczególne osoby.


W środę w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski spotkał się ze sportowcami, którzy wezmą udział w Igrzyskach odbywających się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia br. w Cali w Kolumbii. 
 

Kolejne Igrzyska Sportów Nieolimpijskich zostaną zorganizowane w 2017 roku we Wrocławiu.
 

Prezydent życzył polskim zawodnikom sukcesów w Kolumbii. - Życzę sukcesu, który by też rozsławiał Polskę, rozsławiał poszczególne dziedziny sportu i poszczególne osoby. Życzę państwu sukcesu, bo taki sukces zawsze będzie sukcesem całego sportu polskiego, całej Polski i będzie miał dodatkowy aspekt, jakim jest popularyzowanie aktywnej formy życia – powiedział.


Bronisław Komorowski pogratulował wszystkim, którzy uprawiają nieolimpijskie dziedziny sportu, wszystkim tym, którzy marzą, aby dziedzina, którą sami kochają była jak najbardziej popularna.

 

 

Prezydent gratulował też Wrocławiowi konsekwencji i wyobraźni. - Wiemy wszyscy doskonale, że każde takie wielkie wydarzenie, wielka impreza jest także źródłem sukcesu miasta, dobrej promocji miasta na świecie i przyciąga uwagę – w tym wypadku – osób zainteresowanych sportem – zaznaczył Bronisław Komorowski.

 

- To wielkie i ambitne zadanie, aby przyczyniać się do zmiany stylu życia, tak aby mieściło się w nim również bezpośrednie zaangażowanie w sport, w uprawianie różnych dyscyplin, które powodują, że ludzie mogą żyć ciekawiej, piękniej, bardziej intensywnie i zdrowiej – powiedział. - To wielkie zadanie, aby zainteresowanie sportem w Polsce nie ograniczało się do biernej roli widza – dodał prezydent.

 

Jak zaznaczył, chodzi o to, abyśmy uczyli się aktywności, a także wiążących się ze sportem – zdolności do walki ze sobą samym, także zdolności do konkurowania z innymi i gry zespołowej.

 

Prezydent przekazał polskiej reprezentacji wyjeżdżającej na igrzyska biało-czerwoną flagę.

 

Na Igrzyska The World Games 2013 polscy sportowcy uzyskali kwalifikacje w następujących dyscyplinach: kajak maraton, pływanie w płetwach, ju-jitsu, wspinaczka sportowa, taniec sportowy, sumo, akrobatyka sportowa, biegi na orientację, trójbój siłowy.
 

Poleć znajomemu