Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 25 czerwca 2013

Konsultacje z klubami parlamentarnymi

  |   Spotkanie z przedstawicielami klubu Platformy Obywatelskiej Spotkanie z przedstawicielami klubu Platformy Obywatelskiej Spotkanie z przedstawicielami klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego Spotkanie z przedstawicielami klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego Spotkanie z przedstawicielami klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego Spotkanie z przedstawicielami klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego Spotkanie z przedstawicielami klubu Ruch Palikota Spotkanie z przedstawicielami klubu Ruch Palikota Spotkanie z przedstawicielami klubu Ruch Palikota Spotkanie z przedstawicielami klubu Ruch Palikota Konsultacje z klubami parlamentarnymi - przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP Spotkanie z przedstawicielami klubu Sojusz Lewicy Demokratycznej Spotkanie z przedstawicielami klubu Sojusz Lewicy Demokratycznej Spotkanie z przedstawicielami klubu Sojusz Lewicy Demokratycznej Spotkanie z przedstawicielami klubu Sojusz Lewicy Demokratycznej Spotkanie z przedstawicielami klubu Solidarna Polska

W ramach konsultacji z klubami parlamentarnymi prezydent Bronisław Komorowski spotkał się we wtorek  z przedstawicielami klubów Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Ruchu Palikota, Sojuszu Lewicy Demokratyczej i Solidarnej Polski.

 

Rozmowy dotyczyły ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych i zakupu samolotów na potrzeby zapewnienia strategicznej mobilności funkcjonowania najważniejszych organów kierowania państwem.

 

W rozmowach uczestniczyli również ministrowie Krzysztof Hubert Łaszkiewicz, Sławomir Rybicki,  szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej oraz Dyrektor Biura Prasowego w KPRP Joanna Trzaska-Wieczorek.

 

W spotkaniu wzięli udział politycy PO: Rafał Grupiński, Krzysztof Kwiatkowski i Witold Pahl.

 

Z klubu PSL w konsultacjach wzięli udział: Jan Bury, Eugeniusz Grzeszczak, Piotr Zgorzelski, Andżelika Możdżanowska.

 

Po południu odbyły się spotkania z pozostałymi ugrupowaniami parlamentarnymi. Ze strony klubu poselskiego Ruch Palikota wzięli w nim udział Andrzej Rozenek i Michał Kabaciński. Sojusz Lewicy Demokratycznej reprezentowali Małgorzata Szmajdzińska i Zbigniew Zaborowski. Z klubu Solidarna Polska w konsultacjach uczestniczyli Tomasz Górski i Ludwik Dorn.
 

Zobacz także: Konsultacje ws. ustawy o okręgach sądowych W poniedziałek prezydent o ustawie o  okręgach sądowych rozmawiał  z ministrem sprawiedliwości Markiem Biernackim, a także z Przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Antonim Górskim. Na decyzję w sprawie ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych prezydent ma czas do 10 lipca.   

 

Zobacz także: RBN o energetyce i samolotach dla VIP-ów Sprawa zakupu samolotów dla ViP-ów była 17 czerwca 2013 r. tematem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Szef BBN Stanisław Koziej mówił wówczas, że prezydent zaproponował, aby podjąć decyzję jak najszybciej - po konsultacjach z klubami parlamentarnymi, a następnie zrealizować zakup tych samolotów już po wyborach parlamentarnych, aby żadna siła polityczna nie miała trudności czy kłopotu w merytorycznym podejściu do decyzji w tej sprawie.

 

Poleć znajomemu