Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 14 czerwca 2013

Para Prezydencka na Kongresie Kobiet

  |   Para Prezydencka na Kongresie Kobiet Para Prezydencka na Kongresie Kobiet Para Prezydencka na Kongresie Kobiet Para Prezydencka na Kongresie Kobiet Para Prezydencka na Kongresie Kobiet Para Prezydencka na Kongresie Kobiet Para Prezydencka na Kongresie Kobiet Para Prezydencka na Kongresie Kobiet Para Prezydencka na Kongresie Kobiet Para Prezydencka na Kongresie Kobiet Para Prezydencka na Kongresie Kobiet

Para Prezydencka wzięła udział w uroczystym otwarciu V Kongresu Kobiet.  Tegoroczny kongres, w którym uczestniczyło ponad 8 tys. osób, odbył się pod hasłem „Partnerstwo, Solidarność, Różnorodność”.

 

Anna Komorowska powiedziała, że jedno z haseł tegorocznego Kongresu - partnerstwo - upoważniło ją do tego, by zaprosić także męża. Pierwsza Dama podkreślała, że choć to partnerstwo będzie podczas Kongresu odmieniane w różnych kontekstach, to warto zwrócić uwagę na partnerstwo w życiu rodzinnym, mając na uwadze także relacje między małżonkami. Jak mówiła, warto się zastanowić, skąd się biorą relacje niepartnerskie, zastanowić nad tym, jak wychowujemy swoje dzieci do pełnienia przyszłych ról w społeczeństwie.

 

- Jako matka wychowywałam swoje dzieci, swoje córki - to znaczy nasze córki i naszych synów - do przyszłych ról w rodzinie - poprawiła się Anna Komorowska przy gromkich oklaskach z sali. Prezydent odniósł się do tych słów żartobliwie. - To bardzo ważna deklaracja, proszę Państwa - powiedział.

 

Prezydent podkreślał, że hasło o partnerstwie jest dobrą okazją do prezentowania poglądu na to, co może sprzyjać partnerstwu.

 

- Proszę Państwa, jak widać, żona zaprosiła mnie skutecznie, mogę powiedzieć tylko tyle, że jeżeli będzie kongres mężczyzn, to ja żonę zaproszę, właśnie w imię partnerstwa - mówił Bronisław Komorowski.
 

Przypomniał, że w Kancelarii Prezydenta powstał niedawno program Dobry Klimat dla Rodziny, a teraz wspólnym wysiłkiem można byłoby go uzupełnić o program Dobry Klimat dla Kobiety.  - Dobry klimat dla kobiet w Polsce to także dobry klimat w polskich rodzinach - mówił prezydent.

 

Anna Komorowska dodawała, że V już Kongres to ogromny sukces, bo wpływa na zmianę mentalności w Polsce, a z tym jest zawsze największy problem.

 

Uczestniczki Kongresu to kobiety z całej Polski, większość z nich przyjechała na Kongres w zorganizowanych grupach, reprezentujących poszczególne regiony kraju, ale też grupy zawodowe, są na sali np. przedstawicielki Służby Więziennej czy policjantki.

(PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu