Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 22 maja 2013

Oficerowie połączonego dowództwa NATO u prezydenta

  |   Spotkanie prezydenta z narodowymi przedstawicielami wojskowymi przy SHAPE Spotkanie prezydenta z narodowymi przedstawicielami wojskowymi przy SHAPE Spotkanie prezydenta z narodowymi przedstawicielami wojskowymi przy SHAPE Spotkanie prezydenta z narodowymi przedstawicielami wojskowymi przy SHAPE Spotkanie prezydenta z narodowymi przedstawicielami wojskowymi przy SHAPE Spotkanie prezydenta z narodowymi przedstawicielami wojskowymi przy SHAPE Spotkanie prezydenta z narodowymi przedstawicielami wojskowymi przy SHAPE

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w środę z przebywającymi w Polsce narodowymi przedstawicielami wojskowymi przy SHAPE - Naczelnym Dowództwie Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie.

 

- Cieszę się, że mogę spotkać się z przedstawicielami narodowymi w systemie dowodzenia Sojuszu Północnoatlantyckiego, w którym Polacy upatrują jedno z głównych źródeł swego bezpieczeństwa - powiedział prezydent.

 

- Chcielibyśmy bardzo, aby przy zmiennych okolicznościach i zadaniach stojących przed Sojuszem Północnoatlantyckim jedno było trwałe, stabilne i przez wszystkich akceptowane. To zadanie wynikające z artykułu 5. Traktatu waszyngtońskiego, mówiące o gotowości sojuszu do obrony terytoriów krajów członkowskich. To także problem posiadania stale aktualizowanych planów ewentualnościowych - dodał.

 

Bronisław Komorowski wyraził zadowolenie, że dobiega końca operacja sojuszu w Afganistanie. Podziękował też krajom, które postanowiły wziąć udział w ćwiczeniach sił odpowiedzi NATO Steadfast Jazz, które odbędą się w tym roku w Polsce i krajach bałtyckich.

 

Kilkudziesięcioosobowa delegacja narodowych przedstawicieli wojskowych przy dowództwie, które mieści się w belgijskim Mons, rozpoczęła pobyt w Polsce w środę od wizyty w sztabie generalnym WP. Goście, którym towarzyszą małżonki, zapoznali się ze struktura polskich Wojsk Lądowych, odwiedza też 6. Brygadę Powietrznodesantową w Krakowie i 31. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. Poprzednia wizyta w Polsce narodowych przedstawicieli przy SHAPE odbyła się 10 lat temu. (PAP)

 

Poleć znajomemu