Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 6 maja 2013

Prezydent powołał nowego ministra sprawiedliwości

  |   Prezydent i premier przed uroczystością dokonania zmiany w rządzie Uroczystość dokonania zmiany w rządzie. Prezydent odwołał Jarosława Gowina z funkcji ministra sprawiedliwości i powołał Marka Biernackiego. Uroczystość dokonania zmiany w rządzie. Prezydent odwołał Jarosława Gowina z funkcji ministra sprawiedliwości i powołał Marka Biernackiego. Uroczystość dokonania zmiany w rządzie. Prezydent odwołał Jarosława Gowina z funkcji ministra sprawiedliwości i powołał Marka Biernackiego. Uroczystość dokonania zmiany w rządzie. Prezydent odwołał Jarosława Gowina z funkcji ministra sprawiedliwości i powołał Marka Biernackiego. Uroczystość dokonania zmiany w rządzie. Prezydent odwołał Jarosława Gowina z funkcji ministra sprawiedliwości i powołał Marka Biernackiego. Uroczystość dokonania zmiany w rządzie. Prezydent odwołał Jarosława Gowina z funkcji ministra sprawiedliwości i powołał Marka Biernackiego. Uroczystość dokonania zmiany w rządzie. Prezydent odwołał Jarosława Gowina z funkcji ministra sprawiedliwości i powołał Marka Biernackiego. Uroczystość dokonania zmiany w rządzie. Prezydent odwołał Jarosława Gowina z funkcji ministra sprawiedliwości i powołał Marka Biernackiego. Uroczystość dokonania zmiany w rządzie. Prezydent odwołał Jarosława Gowina z funkcji ministra sprawiedliwości i powołał Marka Biernackiego.

Prezydent Bronisław Komorowski, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, powołał Marka Biernackiego na stanowisko ministra sprawiedliwości. Odwołał jednocześnie Jarosława Gowina dotychczasowego szefa tego resortu.

 

- Każda zmiana wiąże się z jakąś oceną, ale i z nadzieją na kolejne działania w tym samym obszarze. Demokracja ma to do siebie, że zawsze jest związana i z ryzykiem i z szansą, jaka niesie zmiana personalna, zmiana układu politycznego – powiedział Bronisław Komorowski podczas poniedziałkowej uroczystości.

 


Ważne – wskazywał prezydent – aby zmiany dokonywały się w sposób nieraniący, nieniszczący, a dokonywały się z korzyścią dla polskiej sprawy.
 

Dlatego - powiedział - przyjmując z pełnym zrozumieniem wszystkie decyzje personalne, chciałem życzyć premierowi, rządowi, nowemu ministrowi sukcesów, bo każdy sukces rządu będzie zawsze sukcesem Polski. Prezydent dziękował Jarosławowi Gowinowi życząc mu, aby w swojej dalszej służbie dla Polski znalazł równie wiele odwagi, temperamentu, pomysłowości i chęci służenia Polsce.
 

Wszystkim Bronisław Komorowski życzył, aby te zmiany oznaczały budowanie jak najlepszych, jak najsilniejszych relacji między ministrami, bo umiejętność pracy zespołowej jest czasami najtrudniejszym egzaminem, przed którym stajemy wykonując swoje funkcje publiczne. - Życzę więc zwartości, spójności i polityce rządu, także w wymiarze personalnym – zaznaczył.

 

- A panu premierowi, nam wszystkim, życzę abyśmy się spotykali częściej, ale może już niekoniecznie przy okazjach zmian w rządzie. Liczę na to, że będą inne, o wiele sympatyczniejsze okazje i tego życzę wszystkim - powiedział prezydent.
 

W uroczystości wzięli udział Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, ministrowie w KPRP i Doradcy Prezydenta RP oraz premier Donald Tusk i ministrowie rządu.

 

Poleć znajomemu