Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 2 maja 2013

Prezydent: „Orzeł może” bardzo wiele

  |   Para Prezydencka spotkała się z uczestnikami marszu „Orzeł może” Para Prezydencka spotkała się z uczestnikami marszu „Orzeł może” Para Prezydencka spotkała się z uczestnikami marszu „Orzeł może” Para Prezydencka spotkała się z uczestnikami marszu „Orzeł może” Para Prezydencka spotkała się z uczestnikami marszu „Orzeł może” Para Prezydencka spotkała się z uczestnikami marszu „Orzeł może” Para Prezydencka spotkała się z uczestnikami marszu „Orzeł może”

Para Prezydencka spotkała się z uczestnikami akcji „Orzeł może” mającej na celu przekonanie Polaków do okazywania sobie życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. Prezydent dziękował organizatorom akcji - radiowej Trójce i  "Gazecie Wyborczej", a także innym mediom za propozycję nieco zmodyfikowanego sposobu obchodzenia polskiej tradycji, ukazywania polskich symboli narodowych.

 

Prezydent zaznaczył, że każdy może, a nawet powinien cieszyć się z Ojczyzny, cieszyć się z symboli narodowych: z polskiej flagi i z polskiego orła, tak jak mu w sercu gra. - Byle grała mu Polska w sercu - podkreślił.


- Niech każdy narodowe symbole przeżywa po swojemu – mówił prezydent. Zaznaczył, że symbole narodowe mogą być wspaniałe, piękne, a czasem smaczne.


Kulminacyjnym punktem marszu „Orzeł może” było uroczyste odsłonięcie przed Pałacem Prezydenckim dwumetrowego orła z białej czekolady.
 

Para Prezydencka otrzymała od organizatorów pamiątkowe zegarki z godłem akcji – białym orłem.
 

- Tu widać, że „Orzeł może” bardzo wiele, nawet może panować nad czasem – mówił Bronisław Komorowski.
 

Przed Pałacem Prezydenckim rozrzucone zostały ulotki promujące akcję.
 

Prezydent RP objął akcję „Orzeł może” honorowym patronatem.
 

W czterech miastach – Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu – organizatorzy zaplanowali specjalne happeningi, konkursy z nagrodami i dużo atrakcji.
 

Poleć znajomemu