Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 25 kwietnia 2013

Majówka z Polską w województwie podlaskim

Wspólne przygotowywanie kokard narodowych w Pałacu Prezydenckim (listopad 2012 r.)

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski złoży w piątek wizytę w województwie podlaskim, gdzie wspólnie z uczniami Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu przygotuje biało-czerwone kokardy i zainauguruje coroczne obchody ogólnopolskiej Majówki z Polską. W wydarzeniu tradycyjnie wezmą udział artyści, aktorzy i sportowcy.

 

„Po raz kolejny przygotowujemy się do wspólnych obchodów świąt majowych: rocznicy akcesji do Unii Europejskiej, Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja. Ten czas jest doskonałą okazją do pokazania radości i dumy z naszego wielkiego dzieła, jakim jest współczesna Polska, a także do zbudowania pomostu między tym, co najlepsze w naszej historii, a nowoczesnością. Właśnie w tych dniach warto przypominać o naszych dokonaniach i promować nasze barwy narodowe” – pisał Prezydent RP w liście do mediów, zapraszając do włączenia się w tegoroczne obchody.

 

Spotkanie w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu to kontynuacja zapoczątkowanej w 2010 r. formuły. Promując radosne świętowanie i dumę barw narodowych, prezydent przed świętami majowymi oraz przed 11 listopada każdego roku zaprasza Polaków do wspólnego przygotowania oraz przypięcia biało-czerwonych kokard narodowych. W wydarzeniach promujących ten symboliczny gest prezydentowi towarzyszą zawsze artyści, sportowcy, naukowcy i inne znane postaci.

 

W tym roku, wspólnie z prezydentem Bronisławem Komorowskim kokardy narodowe przygotują m.in.:

 
Tancerze:
Michał Piróg tancerz, choreograf

Studio Tańca Fair Play: Wojciech Blaszko, Cezary Krukowski "Kruk i Blacha" (finaliści "Mam Talent", choreografowie "You Can Dance"), Adrianna Kawecka, Gabriel Piotrowski, Piotr Gałczyk (finaliści "You Can Dance")

 
Aktorzy:

Tomasz Mandes („Trędowata”, „Malanowski i Partnerzy”), Janusz Onufrowicz (m.in. „Złotopolscy”, autor tekstów m.in. dla grupy Poluzjanci, De Mono, Ewy Bem, autor książki dla młodzieży „Margo”),

 
oraz

Paula Zajkowska (Miss Podlasia 2012), Joanna Mendak (wielokrotna złota medalistka igrzysk paraolimpijskich, w Londynie pobiła rekord świata), Jarosław Jatel i Adam Neczyperowicz (czyli połowa białostockiego kabaretu Widelec) i prowadzący spotkanie Łukasz Jakóbiak (dziennikarz, twórca internetowego show „20m2 Łukasza”).

 

Do ogólnopolskiej akcji Majówka z Polską, jak co roku, na zaproszenie Prezydenta RP przyłączą się szkoły w całym kraju, a także liczne samorządy. 2 i 3 maja na biało-czerwono rozbłyśnie Pałac Prezydencki, a budynki publiczne na terenie całej Polski konkurować będą o tytuł najciekawiej udekorowanych w biało-czerwone barwy.

 

Poleć znajomemu