Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 11 kwietnia 2013

Polskie poparcie dla zbliżania Gruzji z UE

  |   Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Gruzji Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Gruzji Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Gruzji Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Gruzji Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Gruzji

O relacjach gruzińsko-unijnych, a także o sytuacji politycznej w Gruzji rozmawiali w czwartek po południu w Belwederze prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Gruzji Mikheil Saakashvili.


Jak powiedział w czwartek PAP prezydencki minister Jaromir Sokołowski, tematem rozmowy prezydentów Komorowskiego i Saakashvilego były relacje UE-Gruzja i perspektywa zakończenia negocjacji umowy stowarzyszeniowej tego kraju z Unią. Politycy dyskutowali także o sytuacji politycznej w Gruzji i w regionie.


Bronisław Komorowski zapewnił gruzińskiego prezydenta o stałym poparciu Polski dla procesu zbliżania Gruzji z UE. - Zwrócił jednocześnie uwagę, że zagrożeniem dla tego procesu może być negatywny rozwój sytuacji wewnętrznej w Gruzji – podkreślił minister Sokołowski.


Prezydent Polski wyraził też nadzieję - relacjonował Podsekretarz Stanu w KPRP - że "deklarujące poparcie dla europejskiego kursu siły polityczne w Gruzji, w tym opozycja podejmą współpracę, by realizować reformy konieczne dla sfinalizowania negocjacji umowy stowarzyszeniowej".


Zobacz także: Spotkanie z prezydentem Gruzji Poprzednio prezydenci spotkali się w Warszawie w grudniu ubiegłego roku. Polski prezydent wyraził wówczas nadzieję, że umowa stowarzyszeniowa Gruzji z UE będzie mogła zostać sfinalizowana przed szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie w listopadzie 2013 r. (PAP)


 

Poleć znajomemu