Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 10 kwietnia 2013

Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

  |   Msza św. w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej Msza św. w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej Msza św. w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej Msza św. w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej Msza św. w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej Msza św. w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej Msza św. w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej Msza św. w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej Msza św. w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

W kaplicy Pałacu Prezydenckiego została odprawiona w środę przed południem msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. We mszy uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką i rodziny ofiar związanych z Kancelarią Prezydenta RP.

 

We mszy uczestniczyła Karolina Kaczorowska, wdowa po ostatnim Prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim. Wzięli w niej udział również Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, ministrowie i doradcy prezydenta.

 

Ks. Krzysztof Kacorzyk powiedział, że wydarzenia takie, jak ta katastrofa "mogą burzyć w nas jakąś wiarę". - Może i w Boga, może są pretensje - dlaczego?, może są pytania, na które człowiek nie znajduje odpowiedzi. Takie momenty często burzą nasze ludzkie szczęście, dobre samopoczucie, bo odchodzi ktoś bliski, z kim związane było nasze życie. Kawałek naszego życia zostaje oderwany, a ból ludzi pozostaje - mówił.

 

- Zmartwychwstali miłosierni. Tą nadzieją musimy dziś modląc się, karmić, karmić nasz smutek i ból. Bo ludzki ból i smutek pozostaje. Nie da się go usunąć do końca i nie ma też potrzeby, by z nim do końca walczyć. Trzeba go ukierunkować na głęboką nadzieję, nadzieję miłosierdzia i zmartwychwstania - powiedział kapłan.

 

Zobacz także: Uroczystości w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej Wieniec pod tablicą na Krakowskim Przedmieściu W 3. rocznicę katastrofy na cmentarzu wojskowym na warszawskich Powązkach odbyły się uroczystości upamiętniające 96 ofiar.  Delegacje władz państwowych oraz rodzin złożyły wieńce przy pomniku upamiętniającym ofiary katastrofy. W imieniu Prezydenta RP wieniec złożył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński. (inf. własna, PAP)

 

Poleć znajomemu