Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 6 kwietnia 2013

Prezydent laureatem Wiktora 2012 w kategorii Polityk Roku

Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim   |   Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim

Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał w sobotę nagrodę Wiktora 2012 w kategorii Polityk Roku. Statuetki te przyznawane są wybitnym osobowościom medialnym.


- Serdecznie dziękuję za wręczenie mi Wiktora, który zachęca do dalszej pracy - powiedział prezydent. Prezydentowi statuetkę wręczał Krzysztof Zanussi. Bronisław Komorowski dziękując, żartował też, że z polityką jest jak z grą w teatrze, bo czasem klaszczą.


W kategorii Polityk Roku 2012 nominowani byli także: Władysław Frasyniuk, Ryszard Kalisz, Anna Grodzka i Radosław Sikorski.


Galę poprowadził Robert Janowski. Wśród przybyłych gości znaleźli się liczni przedstawiciele świata kultury i sztuki . Statuetki dostali także m.in.: Aleksandra Kurzak, Andrzej Grabowski i Justyna Kowalczyk.


Wiktory - polskie nagrody dla wybitnych osobowości medialnych - przyznawane są od 1985 roku. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. Dyrektorem Wiktorów jest Józef Węgrzyn. Statuetki przyznawane są w 10 kategoriach m.in.: polityk roku, aktor, osobowość telewizyjna oraz odkrycie roku.


"Wiktor" jest niewielką statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez Andrzeja Renesa.


Gala rozstrzygająca 28. edycję plebiscytu Wiktorów odbyła się w sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie. (PAP)

Poleć znajomemu