Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 22 marca 2013

Prezydent Węgier z wizytą w Polsce

  |   Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce Prezydent Węgier z wizytą w Polsce

Od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego prezydent Węgier János Áder wraz z Małżonką rozpoczął w piątek przed południem dwudniową wizytę w Polsce. Oprócz Warszawy węgierski gość odwiedzi też Kraków i Tarnów, gdzie w sobotę prezydenci obu krajów wraz z Małżonkami wezmą udział w obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.


Po ceremonii oficjalnego powitania odbyły się rozmowy obu delegacji oraz spotkanie prezydentów z dziennikarzami.


Po południu Bronisław Komorowski i János Áder będą uczestniczyli w zamknięciu Polsko-Węgierskiego Forum Gospodarczego.
 

Na godz. 18 w Pałacu Prezydenckim zaplanowano obiad oficjalny wydawany przez Prezydenta RP i jego Małżonkę na cześć węgierskiej Pary Prezydenckiej.
 

Zobacz także: W piątek spotkanie prezydentów Polski, Ukrainy i Węgier A wieczorem planowana jest wspólna rozmowa prezydentów Polski, Węgier i Ukrainy. - Przewidziane jest spotkanie trójstronne prezydentów Komorowskiego, Janukowycza i Ádera, a także dwustronna rozmowa prezydentów Polski i Ukrainy – mówił w rozmowie z PAP minister Jaromir Sokołowski. Głównym tematem rozmów - zaznaczył Sokołowski - będą relacje ukraińsko-unijne w kontekście realizacji przez Ukrainę warunków podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w listopadzie w Wilnie.
 

Później trzej prezydenci mają wspólnie obejrzeć na Stadionie Narodowym mecz Polska-Ukraina w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2014 roku w Brazylii.
 

W sobotę w Krakowie węgierski prezydent spotka się ze studentami hungarystyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 

Tego samego dnia w Tarnowie Bronisław Komorowski i János Áder będą uczestniczyć w Gali Przyjaźni Polsko-Węgierskiej i otwarciu Polsko-Węgierskiego Forum Gospodarczego. Pod Mauzoleum gen. Józefa Bema odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
 

Zobacz także: Obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej W ubiegłym roku uroczystości związane z Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej odbywały się w Budapeszcie. (inf. własna, PAP)
 

Poleć znajomemu