Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 13 lutego 2013

Kampania „Ojczysty dodaj do ulubionych” wyróżniona

Kampania społeczno-edukacyjna „Ojczysty dodaj do ulubionych” objęta honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego została uznana przez specjalistów Fabryki Komunikacji Społecznej za jedną z pięciu najlepszych kampanii społecznych w 2012 roku.

Podstawowym celem kampanii społeczno-edukacyjnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego jest kształtowanie świadomości językowej Polaków i propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny. Organizatorami kampanii są Narodowe Centrum Kultury i Rada Języka Polskiego. Więcej o kampanii: http://www.jezykojczysty.pl/


Zestawienie pięciu najlepszych kampanii społecznych 2012 roku przygotowane przez specjalistów z Fabryki Komunikacji Społecznej opublikował serwis mediarun.pl.

 

Zobacz także: Prof. Walery Pisarek - "Zasłużony dla Polszczyzny" W ubiegłym roku, w ramach działań związanych z troską o język ojczysty, prezydent Bronisław Komorowski ustanowił Medal „Zasłużony dla Polszczyzny”, który jest wyróżnieniem za szczególne zasługi w podnoszeniu świadomości językowej Polaków.

 

Po raz pierwszy Nagrodę odebrał prof. Walery Pisarek. Medal został wręczony podczas uroczystej Gali w Teatrze Polskim w Warszawie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Gala stanowiła część kampanii społeczno-edukacyjnej promującej język polski „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

 

Tegoroczna Gala Języka Polskiego, która nawiązuje do rocznicy 60. rocznicy śmierci Juliana Tuwima, odbędzie się 20 lutego 2013 roku. Podczas uroczystości po raz drugi zostanie wręczony Medal „Zasłużony dla Polszczyzny”.

 

W tym samym dniu w Pałacu Prezydenckim odbędzie się także debata „Czy język urzędowy może być przyjazny obywatelom?”, stanowiąca kontynuację działań podejmowanych przez Kancelarię Prezydenta RP na rzecz kultury języka ojczystego.
 

Poleć znajomemu