Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 12 lutego 2013

Rozmowa z Premierem Republiki Litewskiej

Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Republiki Litewskiej   |   Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Republiki Litewskiej Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Republiki Litewskiej Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Republiki Litewskiej Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Republiki Litewskiej

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski przyjął we wtorek w Belwederze Premiera Republiki Litewskiej Algirdasa Butkevičiusa. Bronisław Komorowski zapewnił szefa litewskiego rządu o swoim zaangażowaniu na rzecz bardzo dobrej współpracy polsko-litewskiej. Podkreślił, że w Polsce dominuje chęć odbudowy jak najlepszych relacji polsko-litewskich.

 

Bronisław Komorowski deklarując gotowość Polski do intensyfikacji współpracy z Litwą, w tym w obszarze energetycznym, zapewnił o gotowości wsparcia litewskiej prezydencji w UE w drugim półroczu 2013 roku, także w kontekście wileńskiego szczytu Partnerstwa Wschodniego, na którym w listopadzie mogłoby dojść m.in. do podpisania umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina.

 

Prezydent wyraził także nadzieję na powodzenie planu rozwiązania problemów polskiej mniejszości na Litwie tak, aby polska społeczność w tym kraju mogła stanowić dobry pomost we współpracy polsko-litewskiej.

 

Wizyta premiera Litwy w Polsce jest pierwszą po tym, gdy po wygranych wyborach pod koniec ub. roku objął on stanowisko szefa rządu. (inf. własna, PAP)

 

 


 

Poleć znajomemu