Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 11 lutego 2013

Prezydent dziękuje Benedyktowi XVI

Chciałbym podziękować papieżowi Benedyktowi XVI za wiele słów, gestów i decyzji świadczących o tym, że Polska i polski Kościół miały i mają nadal szczególne miejsce w jego sercu - powiedział w poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski.

 

Jak podkreślił, decyzja papieża jest dla wszystkich zaskoczeniem.

 

- Tym niemniej już dzisiaj, na gorąco, chciałbym podziękować za wiele papieskich słów, gestów i decyzji świadczących o tym, że Polska i polski Kościół miały i mają nadal szczególne miejsce w jego sercu - zaznaczył prezydent.

 

- Pragnę podziękować w sposób szczególny za pielgrzymkę apostolską do naszego kraju oraz - myślę, że będzie to wyrazem wszystkich serdecznych myśli Polaków - za beatyfikację naszego wielkiego Rodaka Jana Pawła II - zaznaczył.

 

- W sposób szczególny chciałbym podziękować też za rolę w procesie pojednania polsko-niemieckiego, rolę, która się zaczęła w latach 60. ubiegłego wieku i trwała również poprzez lata pontyfikatu Benedykta XVI - mówił Bronisław Komorowski.

 

- Jestem przekonany, że te wszystkie dobre słowa, dobre decyzje, dobre gesty zachowamy na długo w naszej wdzięcznej polskiej pamięci - podkreślił prezydent.

Poleć znajomemu