Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 8 lutego 2013

Prezydent gratuluje sukcesu ws. budżetu UE

Prezydent Bronisław Komorowski za sukces uznał porozumienie w sprawie unijnego budżetu na lata 2014-2020, który zakłada, że Polska ma otrzymać 105,8 mld euro, w tym 72,9 mld euro na realizację polityki spójności i 28,5 mld euro na Wspólną Politykę Rolną.

 

Prezydent gratuluje i dziękuje premierowi Donaldowi Tuskowi za uzyskanie dla Polski ponad 100 mld euro w budżecie UE na lata 2014-20.

 

Zdaniem prezydenta Bronisława Komorowskiego, osiągnięty sukces dowodzi, że przyjęta strategia oddziaływania przez największych graczy, m.in. Francję, a z drugiej strony reprezentowanie interesów krajów na dorobku przyniosła sukces. W ocenie prezydenta, uzyskanie nominalnie wyższej kwoty w budżecie UE przez polski rząd w warunkach spowolnienia gospodarczego UE jest wielkim sukcesem i jest warte docenienia.

 

Prezydent uważa także, że ważne jest, aby te pieniądze w nadchodzących latach wydawane były tak, aby w jak najlepszy sposób przyczyniły się do rozwoju Polski.

 

Wcześniej w Kaliszu prezydent mówił dziennikarzom, Polska zabiega o fundusz spójności w sposób szczególny, intensywny, dlatego że mamy do nadrobienia ogromne zaległości w stosunku do najbogatszych. - Jest ogromna szansa na pełny sukces, w sytuacji, kiedy uzyskaliśmy możliwość współdziałania z najważniejszymi graczami UE – ocenił Bronisław Komorowski. Zobacz także: Prezydent o szczycie UE: Jest szansa na sukces

(PAP, inf własna)

Poleć znajomemu